פירוק שיתוף? - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אריאל

  נשלח ע"יאריאל 10:19, 4 בספטמבר 2012

  סבתא רבא שלי ז"ל, הורישה לנכדתה (דודתי) 50% בעלות על דירה. את יתרת הבעלות הותירה ל2 צאצאיה. אלה נפטרו, והורישו כל אחד את ה25% שלו לצאצאיו. 25% לאחיה של דודתי ( שיש לה כבר בטאבו את ה50% ) וה 25% הנותרים ,בנה נתן לצאצאיו. מאז מותה של הסבתא רבא ז"ל, ולמשך 30 שנה, התגוררה בדירה אימה של הנכדה, ביתה של הסבתא רבה ז"ל, עד מותה. יוצא ש 75% בעלות על הדירה שייכת למשפחת ג'. ו 25% למשפ' ח.' כעת הרוב המחזיק ,רוצה למכור את הדירה ,אבל המיעוט מתנגד תוך התנאה שהרוב ישלם להם על כל אותם 30 שנים שאביהם לא נהנה מלהתגורר בדירה( למרות שמעולם לא ביקש ויש לו דירה משלו) א. האם המיעוט אינו חייב גם בחובות תשלום כל התשלומים ששולמו על הנכס במשך 30 השנה הללו ע"י אם הנכדה( ארנונה, מים ,חשמל, דמי חכירה) ? ב. האם מדובר על תביעה כספית של 7 שנים רטרו' התחשבנות ? ג. האם כדי למכור את הנכס חובה ללכת לפירוק שיותף במקרקעין?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  10:50, 4 בספטמבר 2012

  שאלתך מאוד מורכבת והמסגרת הזאת אינה מקום מתאים לברור עניינים מורכבים ולמתן תשובה ראויה לשאלתך. רצוי לך לפנות ולתאם גפישה עם עכל המסמכים והעובדות על מנת לקבל שרות משפטי ראוי.
  לענין פרוק שיתוף: הליך של פרוק שתוף במקרקעין הוא מסגרת משפטית לפתרון סכסוך שמקורו בבעלות משותפת בנכס מקרקעין כאשר אחד השותפים רוצה להחלץ מן השותפות ואין לו דרך אחרת. אם יש הסכמות, אין צור בהליך של פרוק שתוף וניתן לפתור את הבעיה בדרכים אחרות. אם אין הסכמות, יכול כל בעל זכות בדירה לפנות לבית המשפט ולדרוש פרוק שתוף

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.