• 4 בספטמבר 2012

  פירוק שיתוף?

  סבתא רבא שלי ז"ל, הורישה לנכדתה (דודתי) 50% בעלות על דירה. את יתרת הבעלות הותירה ל2 צאצאיה. אלה נפטרו, והורישו כל אחד את ה25% שלו לצאצאיו. 25% לאחיה של דודתי ( שיש לה כבר בטאבו את ה50% ) וה 25% הנותרים ,בנה נתן לצאצאיו.
  מאז מותה של הסבתא רבא ז"ל, ולמשך 30 שנה, התגוררה בדירה אימה של הנכדה, ביתה של הסבתא רבה ז"ל, עד מותה.

  יוצא ש 75% בעלות על הדירה שייכת למשפחת ג'. ו 25% למשפ' ח.'

  כעת הרוב המחזיק ,רוצה למכור את הדירה ,אבל המיעוט מתנגד תוך התנאה שהרוב ישלם להם על כל אותם 30 שנים שאביהם לא נהנה מלהתגורר בדירה( למרות שמעולם לא ביקש ויש לו דירה משלו)
  א. האם המיעוט אינו חייב גם בחובות תשלום כל התשלומים ששולמו על הנכס במשך 30 השנה הללו ע"י אם הנכדה( ארנונה, מים ,חשמל, דמי חכירה) ?
  ב. האם מדובר על תביעה כספית של 7 שנים רטרו' התחשבנות ?

  ג. האם כדי למכור את הנכס חובה ללכת לפירוק שיותף במקרקעין?

  4 בספטמבר 2012
 • מנהל הפורום רונן גדות, עו"ד 4 בספטמבר 2012

  פירוק שיתוף בדירת ירושה

  שאלתך מאוד מורכבת והמסגרת הזאת אינה מקום מתאים לברור עניינים מורכבים ולמתן תשובה ראויה לשאלתך. רצוי לך לפנות ולתאם גפישה עם עכל המסמכים והעובדות על מנת לקבל שרות משפטי ראוי.
  לענין פרוק שיתוף: הליך של פרוק שתוף במקרקעין הוא מסגרת משפטית לפתרון סכסוך שמקורו בבעלות משותפת בנכס מקרקעין כאשר אחד השותפים רוצה להחלץ מן השותפות ואין לו דרך אחרת. אם יש הסכמות, אין צור בהליך של פרוק שתוף וניתן לפתור את הבעיה בדרכים אחרות. אם אין הסכמות, יכול כל בעל זכות בדירה לפנות לבית המשפט ולדרוש פרוק שתוף

  4 בספטמבר 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?