מנהל עזבון - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • יוסי

  נשלח ע"ייוסי 03:40, 2 בדצמבר 2012

  בהמשך לשאלתי מיום 28.11.12 ותשובתך לשאלה. רציתי להבהיר שהאינפורמציה נחוצה לי כעת כדי להתחקות אחר היקף העזבון (ולמעשה טרם ניתן צו קיום צוואה). ולמעשה אם אחליט להגיש בהמשך תביעה כנגד אשתו של המנוח להחזרת כספים השייכים לו בין מכח חוק יחסי ממון ובין בכלל, אני צריך לשקול את כדאיות הגשת התביעה, ולפיכך עליי לברר קודם מה הסכומים שהיו למנוח וזאת אני רוצה מכח אותם צווים שדרושים לי. ביהמ"ש סבור שלמנות אותי או עו"ד מטעמי זה ניגוד אינטרסים ולמעשה מאלץ אותי להפקיד סכום ניכר בקופת ביהמ"ש למינוי מנהל עזבון שביהמ"ש נוקט בשמו. מה עושים? האם קיימת פסיקה שמי שזוכה עפ"י צוואה (כאשר אין מחלוקת לענין תקפותה אלא רק לענין פרשנותה) זכאי לקבל צווים הנוגעים להתחקות אחר היקף העזבון מבלי שיאלצו אותו למנות מנהל עזבון זמני, דבר שכרוך בתשלום ניכר? ואם כך- מה עושים באיזה שלב אני זכאי להתחקות אחר היקף העזבון, אם לא בשלב של הבקשה למתן צו קיום צוואה? שהרי לאחר שהתיק יסתיים בענין ההתנגדות בשאלה הפרשנית- אני נשאר במצב שהיקף העיבון לא ידוע לי.(ואשתו של המנוח עשויה לצאת נשכרת מכך שהאינפורמציה לא הגיע אליי).

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן,מנהל הפורום

  12:28, 2 בדצמבר 2012

  כל עוד אינך יורש רשמי של המנוח, אינך זכאי לשום מידע הנוגע לנכסיו. לבית המשפט שיקול דעת, האם למנות מנהל עזבון ואת מי למנות. לגבי תקיפת החלטה של בית המשפט - אין הפורום מקום מתאים למתן היעוץ המשפטי. יש לפנו ליעוץ באופן אישי, עם כל המסמכים ולברר את כל העובדות הנוגעות בדבר.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.