לעו"ד גדות - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 18:00, 2 בדצמבר 2012

  תודה על תשובתך על שאלתי מיום 2.12.12. בהמשך לתשובתך ובייחוד מה שכתבת בסעיף 2 לתשובתך אבקש שתבהיר לי האם: 1) גם אם למנוח זכויות במחצית המגרש (ולא בכולו) והוא מוריש לי את כל זכויותיו במגרש המדובר במנה? 2)האם ככל שאשתו של המנוח תצליח לקבל פס"ד למזונות מהעזבון עבור הילדים מכח הסעיף בחוק הירושה שדן במזונות מהעזבון, האם הסכום שיקבע בפסה"ד ייחשב גם לחוב של העזבון? והאם גם על סכום זה שיקבע בפסה"ד כמזונות מהעזבון יחול מה שכתבת בסעיף 2? כלומר שיש עדיפות לסלק חוב זה מיתרת העזבון ורק אם יתרת העזבון אינה מספיקה לסילוק הסכום שיקבע בפסה"ד למזונות אז אפשר יהיה לגבות זאת גם מהחלק שקיבלתי במגרש?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  20:38, 2 בדצמבר 2012

  1) לדעתי כן. אבל יש לראות הניסוח בצוואה.
  2) השופט יקבע.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.