ציווי לפניי מוות - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ערן

  נשלח ע"יערן 22:47, 6 ביוני 2013

  מדובר באח של אבא שלי שאושפז בשל הידרדרות במצבו הבריאותי(סבל מהלב בעיקר ועוד מחלות נילוות).בערב הלכתי לבקר אותו היו שם גרושתו ובנו. במהלך השיחה הוא אמר בזו הלשון.במידה ויקרה לי משהו אני מצווה את כל רכושי לבני בכורי .ולבן או אמר אני מצפה שתדאג לאחיך לפי דין תורה האמת שכולנו גיחכנו ואמרנו לו בסדר אבל עברנו לצחוקים בעיניין.בגלל שהוא היה מחובר לחמצן והיה לו קשה לדבר(הוא ממש התרגז . פעמיים צעק שמעתם מה אמרתי) הרגענו אותו ששמענו לאחר שעה בערך הוא ביקש שנלך כי הוא עייף ניפרדו לשלום לאחר כמה שעות הוא הלך לעולמו עברו כ 3 חודשים מהמקרה אתמול ניפגשתי עם הבן דודי(הבכור) דיברנו על מה שהתרחש בבית חולים הבנתי שאין לו עיניין להתעסק עם זה כרגע לאחר למידת הנושא באינטרנט הבנתי שאני מחוייב להפקיד את מה שציווה עלי האם אני חייב לציין את מה ששמעתי בקשר למה שהדוד ביקש מהבן(מהצד זה נשמע כבקשה לא ציווי)

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:51, 7 ביוני 2013

  לפי התאור שלך מדובר ב"צוואת שכיב מרע". לפי החוק עליך ועל שאר אלה ששמעו אותו לעשות תצהיר בפני עו"ד. בתצהיר יש לפרט את הנסיבות המדוייקות של מקום שכיבתו, סיבת היותו שם, שעת אמירת הדברים ומי נכח, שעת מותו וכמובן ציטוט מדוייק ככל האפשר של דבריו. את התצהירים יש לשלוח אל הרשם לענייני ירושה, שבאזור שיפוטו חי המנוח, בצרוף מכתב לוואי שמיבר שמדובר בצוואת שכיב מרע, עם ציון שמו המלא ומספר זהותו (ככל שידוע) של הדוד המנוח. אם אין מספר שהות - לציין שמו המלא, כתבתו, שמות הוריו.

  תגובה
 • 21:26, 20 ביוני 2013

  בתחילת שבוע הגשתי זיכרון דברים על מה ששמעתי בזמן הביקור לאחר שידעתי את גרושתו היא גם הגישה האם הבן שגם היה והוא בעצם היורש גם צריך לרשום זיכרון דברים?
  בנוסף התברר שבזמן שפינו את דודי מהבית באמבולנס היו איתו 2 מילדיו שגם להם אמר את אותם הדברים בדיוק האם גם הם צריכים לרשום ולהפקיד?

  השאלה הכי חשובה האם הילד היחיד שלו שמע כלום יכול להתנגד

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.