העברת נכס של נפטר - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • פיטר

  נשלח ע"יפיטר 07:45, 28 בנובמבר 2013

  אחד ההורים נפטר והיה נכס שרשום רק על שמו , האם העברת הנכס ליורשים על פי חוק היא הנכונה ביותר? או שאם זה לא הכרחי כדאי לבצע סוג של העברה לילדים בצורה שאינה ירושה אלא צוואה? מתנה? או כל הליך שהוא? השאלה מתיחסת לעניין הרצון להמנע ממיסוי בהנחה שלילדים יש דירה אלת בלבד,ההורה שנותר גם בעל דירה. הרצון הוא לפעול במינימום פעולות שיסבכו את הילדים במיסוי לא הכרחי בנושא העברת העלות במידה והיורשים ירצו למכור דירתם. כמו כן יש הגיון מיסוי בהמתנה ללא העברה כל עוד ההורה השני שהנכס לא על שמו בבעלות חי? האם יש סכנה באי העברה בטאבו על שם היורשים כרגע?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  10:41, 28 בנובמבר 2013

  משנפטר אדם והותיר נכס, הרי שלפי חוק התנאי המקדמי כדי לבצע פעולה כלכלית בנכס שהשאיר (מכירה או הקניית זכויות אחרת) היא ביצוע הליך של ירושה. אם אין רוצים שהנכס יגיע ליורש מסוים, על אותו יורש להסתלק מירושתו.
  כל שאר השאלות כלליות מדי. שיקולי מסים הם שיקולים מאוד אישיים ופרטניים ומשתנים מאדם לאדם. הדרך הנכונה לטפל בהם היא יעוץ אישי המתץבסס על נתוניו האישיים של כל יורש ועל תכניותיו.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.