האם צריך? - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רון

  נשלח ע"ירון 11:14, 7 בדצמבר 2013

  טעות של עורך דין בצוואה גרמה שצוואה הונפקה בלי תעודת זהות של יורש שחי בחול! האם ניתן להגיש תיקון זה בלי תצהיר של האדם אלא רק עם יפוי כח מלא שיש למשפחתו בישראל? האם עדף שהעורך דין שעשה את הצוואה ומימשה הוא שיגיש את הבקשה לתיקון כטעות טכנית? או שזה הליך מורכב יותר? עורך דין אחר יכול לבקש זאת? חייבים תצהיר? או בקשה ומסמך פרטים שלו ממשרד הפנים בישראל? אודה על העזרה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  10:58, 8 בדצמבר 2013

  צוואה מקוימת כלשונה. כאשר יש השמטה של מספר זהות, יש לבצע תיקון או השלמת מספר זהות אצל הגורם הנוגע בדבר. למשל בלשכת רישום מקרקעין יש תהליך של תיקון זיהוי בעל זכויות במקרקעין באנמעות תצהירים ומסמכים נילווים. בעקרון כל אדם יכול לטפל בכך. אם בעל הדבר עצמו יכול לחתום על תצהיר בחו"ל בפני קונסול ישראל - הרי זה משובח. בנוסף יהיה צורך בתצהיר מאדם נוסף שאינו קרוב משפחה בדרגה רשונה והמכיר את העובדות מקרוב. לכך יועיל מאוד תצהיר של עורך הדין שטפל בצוואה. יש כמובן לצרף מסמכים התומכים בתיקון הזהות על ידי הוספת מספר זהות, למשל תמצית רישום ממשרד הפנים

  תגובה
 • 20:28, 8 בדצמבר 2013

  תודה לך זה בהחלט עשה סדר בבלאגן שלנו
  אם הבתי נכון הכי נכון זה שהעורך דין דעשה את הצואה ומימ אות. הוא זה שיבקש את התיקון?
  לא עדיף תיקון. של הצוואה עצמה? זה יעזור לכל הנכסים כולם לא? ולא רק למקום שבו נוצרה הבעיה!

  אפשר לנסות בלי תצהיר מחול? יש למשפה בארץ יפויי מלא ופרטני למקרקעין גם?

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  10:51, 9 בדצמבר 2013

  אם טרם הגשתם בקשה לקיום הצוואה, אפשר לצרף לבקשת צו הקיום גם בקשה לתיקון "טעות סופר". אליה כמובן יש לצרף תצהירים ומסמכים נילווים. ייתכן שהרשם יסכים לתקן. אם לא - הרשם יעביר את הענין לבית המשפט לענייני משפחה ושם יתנהל הליך משפטי לפי החלטות של בית המשפט.
  מבחינת תצהירים ועדויות - עדיפים כמובן אלה של מי שהיו בסוד עריכת הצוואה, למשל אותו עו"ד שליווה את עריכת הצוואה (אם יסכים). האפוטרופוס הכללי יהיה הצד האחר לענין זה והוא יגיש דרישות או שאלות מצדו שצריך יהיה להתייחס אליהן.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.