שווי ארוחות וימי מחלה - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
 • עינבכותרתך יהב

  נשלח ע"יעינבכותרתך יהב 09:06, 19 בנובמבר 2012

  שלום, יש לי שתי שאלות: אני עובדת קבלן בחברת אבטחה גדולה, מקום העבודה פעיל במשך שבעה ימים בשבוע. 1. קיבלתי אישור רופא- חמישה ימי מחלה. האם בהכרח יום שבת הוא יום מנוחה וע״פ חוק אפשר פשוט להתעלם ממנו בתשלום ימי המחלה? למרות שבמקום העבודה יום שבת הוא יום עבודה לכל דבר? 2. במקום העבודה ישנן ארוחות צהריים במחיר מסובסד כביכול, חברת הקבלן טעתה ובמשך כמעט שבעה חודשים ״שכחה״ לחייב את העובדים. כעת החברה פיצלה את התשלום לשני חלקים- האם מותר לחברה לחייב את שווי הארוחות דווקא בנטו?? תודה והמשך יום נעים.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אורית רוזן אור

  עו"ד אורית רוזן- אור,מנהל הפורום

  17:16, 20 בנובמבר 2012

  לשאלתך הראשונה: תשלום דמי מחלה על פי החוק הנו מדורג וחל מהיום השני לימי המחלה הצבורים לזכות העובד, כך שבעבור היום הראשון אין כל תשלום ובעבור היום השני והשלישי 50% מהשכר היומי והחל מהיום הרביעי תשלום יום עבודה מלא.

  לשאלתך השנייה: שווי הארוחה במחיר מסובסד הנו על פי הסדר בין המעביד לעובד במקום העבודה, הן לעניין הסכום והן לעניין המס אם חל.

  תגובה
 • 17:34, 20 בנובמבר 2012

  בעניין ימי המחלה, אחדד את כוונתי, האם על יום שבת לא אקבל תשלום?(למרות שהוא נכלל בחמשת הימים ובמקום העבודה זהו יום עבודה)

  תודה

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.