אי תשלום דמי פגיעה - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
 • אלכס

  נשלח ע"יאלכס 15:45, 17 באפריל 2013

  שלום, שמי אלכס ואני אזרח עובד משטרה, לפני כשלושה חודשים נפגעתי בתאונת עבודה אשר הוכרה על ידי הביטוח הלאומי. לטענת הביטוח לאומי, הכספים הועברו למעסיק(משטרת ישראל) אשר קיבל הרשאה על ידם להעברת דמי הפגיעה אלי. המעסיק מתנער מאחראיות וטוען כי תקנה 22 לתקנות ביטוח לאומי לא חלה עליו. ביטוח לאומי טוען כי הכספים הועברו כנראה למקום לא נכון ועל המעסיק להגיע למשרדיהם ולהסדיר את העניין. 3 חודשים אני נטול משכורת והצדדים רק מנסים להתנער מאחריות... אשמח לעצה בנושא

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אורית רוזן אור

  עו"ד אורית רוזן - אור,מנהל הפורום

  12:40, 18 באפריל 2013

  אופן תשלום דמי הפגיעה בקרב מעסיקים שונה ממעסיק למעסיק בהתאם להסכמי העבודה והוראות הביטוח הלאומי, יש וישולמו ישירות ע"י ביטוח לאומי ויש וישולמו ע"י המעסיק. בעבור 12 ימים ראשונים חלה חובת התשלום על המעסיק.

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.