פיצויים - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
  • לואיזה

נשלח ע"ילואיזה 00:09, 8 בינואר 2014

שלום רב אני כבר 4 חצי שנים עובדת בחברה בתל אביב החברה עוד חודש עוברת לחולון ואני גרה בפ"ת שגם הנסיעה נערכת לי כשעה נסיעה וגם שני אוטובוסים לכל כיוון ועכשיו שהחברה עוברת לחולון אז יהיו 4 אוטובוסים לכל כיוון והנסיעה מתארכת בעוד חצי שעה ואני יודעת שאקבל עוגמת נפש בגלל הנסיעות הטירטורים באוטובסים האם מגיע לי לדרוש מכתב פיטורים ופיצויים כחוק ?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אורית רוזן אור

אורית רוזן - אור, עו"ד,מנהל הפורום

13:03, 8 בינואר 2014

הזכאות להתפטרות בנסיבות של העתקת מקום עבודה נבחנת בכל מקרה ומקרה לגופו.
    אך כבר נקבע בבית הדין הארצי כי העברת מקום עבודה במרחק של 27 ק"מ רחוק יותר ממקומו הקודם והצריך מהעובדת להיזקק ל- 3 קווי אוטובוס כדי להגיע אליו תיחשב כהרעת תנאי עבודה ותזכה את העובדת בפיצויי פיטורים.

תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.