פיטורין והלבנת פנים - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
  • מעין

נשלח ע"ימעין 14:39, 25 במרץ 2012

האם מקובל לפטר עובד מסור בן 57לאחר 17 שנות עבודה בנאמנות אין קץ לאור קשיים שנתגלו בעבודה שלא בגללי ןלעשות זאת בשיחה שלאחריה נאמר קח את הדברים עכשיו ולך ... להלבין אותי לפני כל העובדים שהם חברי לעבודה ?...אני שבור לחלוטין מבחניתי הוציאו אותי להורג חי ....

השב
  • 12:23, 26 במרץ 2012

לא, כמובן שהיה צורך לערוך לך שימוע ולאפשר לך לבוא לשימוע עם עו"ד אם תרצה. קודם לשימוע יש להוציא הזמנה לשימוע בה לפרט מה הסיבה שבגינה רוצים לפטר אותך.
    אני מציעה שתתייעץ עם עו"ד

תגובה
  • 11:46, 2 באפריל 2012

המון תודה על התשובה...
    כשהגעתי כביכול לשימוע נאמר לי מראש לבוא לשיחה בשיחה עובדת כ"א אמרה לי זו לא שיחת פיטורין זה רק שימוע...לא בדיוק הבנתי אז מה זה כמובן שלא הצטיידתי בעו"ד למחרת כבר ישב משהו אחר בכסאי המחשב שלי נותק....זה לא היה שימוע זו היתה החלטה מבחינתי
    כפיצוי קבלתי 9 משכורות האם יש טעם לעשות משהו ...ומה?..
    תודה

תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.