אדם שעובד בניקיון בית הכנסת - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
 • ז.כ

  נשלח ע"יז.כ 19:31, 2 במאי 2012

  בס"ד שלום אדם שעובד בניקיון בית הכנסת כאשר משלמים לא על בסיס חודשי ( שק של בית הכנסת חתום עי' הגבאים)ללא תלוש שכר. לאחר כמה שנים הודיע לו בעל פה אחד הגבאים שהוא מפסיק את עבדתו לאלתר בגלל סיכסוך שהיה עם אחד מנציגי הועד. העובד ביקש מכתב פיטורים אך נענה בסירוב. האם מגיע לאותו אדם פיצוי פיטורים ?

  השב
 • 10:37, 6 במאי 2012

  מגיע לעובד פיצויי פיטורים, הודעה מוקדמת, דמי הבראה עבור שנתיים אחרונות, פדיון חופשה, אם לא קבל ימי חופשה, הפרשות לפנסיה ומכתב פיטורים. אם לא יקבל, שיגיש תביעה לבית הדין לעבודה, באזור מגוריו

  תגובה
 • 13:26, 6 במאי 2012

  ראשית תודה,
  למה רק שנתיים?
  האם לא מגיע עבור כל התקופה?
  עבד כ 7 שנים

  תגובה
 • 14:13, 6 במאי 2012

  כי כך קובע צו ההרחבה. אם היה מגיש את התביעה כאשר עבד יכול להגיש עבור 7 שנים. אחרי שפוטר - רק עבור שנתיים

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.