פיטורין אחרי חופשת מחלה - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
 • ענבל

  נשלח ע"יענבל 09:43, 22 במאי 2012

  בעלי פוטר ממקום העבודה שלו, אחרי חודש מחלה עקב שני ניתוחים. עבד במקום 10 חודשים. במהלך המחלה הביאו מחליף ולא מפטרים אותו, אלא את בעלי. האם יש כאן עילה לתביעה ומה הדין על פי רוב במקרים שכאלו. אשמח להמלצתך. חשוב לי לציין כי אין לנו יכולות כספיות לקחת עו"ד לשם כך ולכן פנינו על מנת להבין מה אומר החוק במקרים שכאלו. מודה לך מראש על זמנתך.

  השב
 • 13:40, 23 במאי 2012

  אם בעלך בריא כיום ומסוגל לעבודה מלאה הרי שחובה להחזירו לעבודה ואם הוא יכול לעבוד בצורה מוגבלת על המעסיק להשתדל לעשות לו התאמות - כך נקבע בחוק שיווין זכויות לאנשים עם מוגבלות. לכן אם בעלך פוטר בגלל מחלתו, למרות שהיום הוא מסוגל לעבוד, אני מציעה לכם לפנות לנציב שיווין זכויות לאנשים עם מוגבלות, במשרד התמ״ת.

  תגובה
 • 14:15, 23 במאי 2012

  אני מודה לך על המענה.
  אני חייבת לחדד נקודה שכפי הנראה, לא היתה ברורה.
  בעלי כיום אינו מוגבל, אלא עבר שני ניתוחים שלא פוגמים בתפקוד שלו, פשוט נעדר לחודש ימים ואז הביאו מחליף שלא רוצים היום לפטר אותו. בעלי מרגיש טוב מאוד. האם יש לנו עילה לתביעה?

  תגובה
 • 16:01, 23 במאי 2012

  כן, כפי שכתבתי בתשובתי הראשונה

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.