הרעת תנאים - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
 • רות

  נשלח ע"ירות 01:01, 24 במאי 2012

  אני עובדת בחברה גדולה בתפקיד ניהולי זו השנה ה-17. בשנה האחרונה נתמנתה מנהלת תפעול חדשה שמיומה הראשון חשתי שאינה מעוניינת בי . אני בת 60 וחצי ושנה וחצי לפני פרישה. נערך לי שימוע ובו אוסף של תלונות קטנוניות כמו יציאה מוקדמת מיום השתלמות. אין טענה על מקצועיותי. הוחלט שאעבור לסניף אחר כפקידה מן המנין. משכורת הבסיס לא תשתנה ולא אחזקת רכב, אך יקחו ממני את תגמול הנהול ושעות גלובליות.מדובר בכ-2000 ש"ח. עפ"י ההסכם הקיבוצי שלנו מותר להם להוריד לי תוספות אילו אם הועברתי מתפקידי. כמובן שאיני מסכימה. האם אוכל להתפטר, אם הם לא יעשו זאת ובכל זאת לקבל פיצויי פיטורין והאם הביטוח הלאומי יכיר בזה לצורך דמי אבטלה? אודה מאוד על תשובה בהקדם.

  השב
 • 16:10, 28 במאי 2012

  תוכלי להתפטר מחמת הרעה בתנאי עבודה ולקבל פיצויי פיטורים. אם תתפטרי מסיבה זו את זכאית לקבל דמי אבטלה עם התפטרותך.
  בגלל גילך והיותך קרובה לגיל פרישה ובהתחשב בתקופת עבודתך, אני מציעה לך להתייעץ עם עו"ד אולי ניתן יהיה לתבוע פיצוי על פיטורים מחמת גיל

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.