זכאות להצמדת רכב במהלך חל"ד לא בתשלום - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
 • שירלי

  נשלח ע"ישירלי 14:43, 4 ביוני 2012

  שלום רב, הנני עובדת במשרד ממשלתי ומתוקף תפקידי אני זכאית לרכב צמוד (לא רכב ת"ש). כיום אני בחופשת לידה בתשלום שלאחריה בכוונתי להוסיף ארבעה שבועות חל"ד לא בתשלום. האם במהלך ארבעת השבועות הללו אני זכאית להשאיר את הרכב ברשותי במסגרת שמירת התנאים או שמא עליי להחזיר את הרכב (כיום, מיותר לציין, אני זכאית לרכב ולכל שאר התנאים). אודה לתשובתכם המלומדת, שכן על פי ההנחיות שהתקבלו במקום עבודתי עליי להחזיר הרכב. תודה, שירלי.

  השב
 • 17:12, 4 ביוני 2012

  בקשי לקבל את ההנחיות הכתובות בקשר לנוהל רכב. וראי אם אכן, כך נקבע

  תגובה
 • 14:04, 7 ביוני 2012

  שלום ענת,
  בהמשך לתשובתך - אין התייחסות בנוהל רכ לנושא. לפני כחודשיים הוציאו התייחסות לנושא בענף משאבי אנוש, שכן עד אז לא ידעו כיצד להתייחס ל-12 השבועות של החל"ד ללא תשלום. לבסוף נכתב כי כמעט כל הזכויות יישמרו במהלך התקופה (הפרשות שונות, תנאים, ימי הבראה ועוד) אולם הוחלט כי מי שצמוד רכב ייאלץ להחזיר את הרכב בתקופה זו.
  שאלתי היא, מה אומרת לשון החוק בנושא? האם זה חוקי? האם כל מקום עבודה יכול לקבוע עבור עצמו את הנהלים בנושא?
  תודה, שירלי.

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.