חישוב פיצויים לעובד סיעודי - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
 • רבקה

  נשלח ע"ירבקה 13:25, 16 ביוני 2012

  הייתה לנו עובדת זרה בתחום הסיעודי עבדה כשלוש שנים וחמישה חודשים עזבה ועברה לעבוד במקום אחר כיוון שאימי נפשטרה.שאלתי האם זה ששהתה 24 שעות בבית כלכלתה והדיור שלה היה עלינו יש לנכות זאת מזכאותה לפיצויים או שעלינו לשלם לה לפי אותם הקריטריונים לגבי עובד ישראלי כחוק. האם את כלכלתה ועלות הדיור שלה היה צריך לנכות משכרה החודשי? כך שהיתה מקבלת נטו פחות. ואם לא עשינו זאת האם מותר לנכות זאת מהפיצויים המגיעים לה? אודה לכם על תשובתכם המהירה

  השב
 • 12:34, 20 ביוני 2012

  עליכם לשלם לה פיצויים על פי החוק, כמו לעובדת ישראלית. אם לא סיכמתם אתה כי תנכו לה חלק מהשכר עבור הוצאות דיור וכלכלה, לא תוכלו היום לנכות לה רטרואקטיבית, אלא אם תתבע אתכם שלא שילמתם לה כדין.

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.