זכויות של סבים - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • יעל

  נשלח ע"ייעל 13:11, 3 בפברואר 2014

  שלום אחי נפטר ולהורים שלי אין קשר טוב עם אשתו. לאחי יש 2 ילדים בני 10 ו-8 וההורים שלי הסבים של הילדים רוצים לראות אותם אבל בגלל הקשר הלקוי עם האימא לא רואים אותם הרבה. האם לסבים מצד האבא יש זכויות ואם נלך לבית משפט הוא יקבע שמותר לסבים לראות את הנכדים באופן קבוע פעם-פעמיים בשבוע?

  השב
 • 09:08, 23 בפברואר 2014

  יעל שלום, לסבים יש זכות להסדרי ראייה עם נכדיהם והם יכולים לפנות לבית משפט לענייני משפחה באזור המגורים המשותף האחרון של אחיך ואשתו ולתבוע הסדרי ראייה עם נכדיהם. בהצלחה, עו"ד שוש חן נחום

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.