• 27 בינואר 2015

    פיצוי בפינוי בינוי

    בדומה לשאלה אחרת, אבל קצת שונה.
    ברשותי דירה קטנה באיזור המיועד לפינוי בינוי.
    יש זכויות בניה להרחבת הדירה מ 2 חדרים בתוספת של כ 24 מ"ר, מתוקף תוכניות ישנות שמאפשרות הרחבת הדירה לצרכי שיפור דיור.
    אף אין צורך לשלם היטל השבחה (נבדק בעיריה).
    שאלתי:
    במקרה של התקדמות בפינוי בינוי, האם מקבלים דירה חלופית עפי הדירה הקיימת (2 חדרים) או עפי הזכויות שאפשר לנצל ?

    כלומר:
    1. האם להשאר במצב הנוכחי והפיצוי יהיה עפי דירה קיימת או עפי דירה שאפשר להרחיב אליה
    2. האם יש יתרון בהוצאת היתר בניה להרחבה ? בכדי לקבל פיצוי גדול יותר ?
    3. או שממש יש צורך בהוצאת ההיתר וביצוע ההרחבה בפועל, בכדי לקבל פיצוי מקסימלי.

    תודה רבה !

    27 בינואר 2015
  • מנהל הפורום עו"ד שי אליאב 5 בפברואר 2015

    פיצוי בפינוי בינוי

    הדירה החלופית היא נושא שנדון במו"מ שבין הצדדים.

    ככול שתרחיב את דירתך בהיתר, כמובן שהדבר ילקח בחשבון במסגרת התמורה.

    על פי תקן 21 לתקינה השמאית, חייב היתר ביצוע, על מנת שילקח בחשבון בדוח השמאי.

    5 בפברואר 2015
    • 8 בפברואר 2015

      פיצוי בפינוי בינוי

      קראתי את תקן 21 - הוא טוען שמועד הקובע לבחינת המצב בשטח הוא פרסום הגשת התוכניות עפי סעיף 77.
      והתוכניות כבר תחת סעיפי 77 ו 78 כבר כמה שנים...
      אז איחרתי את המועד ?

      8 בפברואר 2015
      • מנהל הפורום עו"ד שי אליאב 10 בפברואר 2015

        פיצוי בפינוי בינוי

        למיטב ידיעתי - אכן כך.
        אם כי המדובר בשאלה שמאית שראוי שתופנה לשמאי.

        10 בפברואר 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?