עיתוי ומתן מענה למכתב התראה בסכום קצוב ונפקות ימי הפגרה - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • אאא

  נשלח ע"יאאא 16:34, 22 ביולי 2012

  במידה והתקבלה רק במהלך תקופת הפגרה מכתב התראה על בסיס סעיף 81 א' רבתי לחוק ההוצל"פ בטרם פתיחת בהליכי משפט להגשת תובענה על סכום קצוב, האם ימי הפגרה נספרים או לא כמענה למכתב מטעם הנתבע בתקופה הנקובה תוך 30 יום רק מה-1 לספטמבר ואילך או שהמענה למכתב חייב להיות בפגרה עצמה והימים נספרים מחודש קבלת המכתב/אזהרה? בנוסף אציין כי הבנק תובע לכאורה על 50,000 ש"ח, אך בפועל במכתב עצמו הבנק מאיים לכאורה לפרוע את כל המסגרת וההלוואות הקיימות הגבוהות הרבה יותר מסכום זה ולכאורה אני למדה מזה שזה ייעשה באותו הליך וכי מכתב ההתראה יהיה תקף לכך, זה הגיוני וחוקי? האם נוסח המכתב חוקי לכאורה כשלעצמו עפ"י סעיף 81א' באשר תקרת התביעה בהליך זה הינו רק 50,000 ש"ח בהוצל"פ וכי כל סכום ההלוואה והמסגרת גבוה הרבה יותר מזה במידה והדבר ייתבע מהלקוח מהבנק לכאורה? האם זה חוקי ומדוע לכאורה הבנק לא מאיים כבר לתבוע לכאורה את כל הכסף בהלוואות ובמסגרת לפירעון בפעם אחת וזהו ועושה זאת במכתב התראה רגיל מן השורה על כל הכסף ורק בא לאיים בתביעה על 50,000 ש"ח בהליך מקוצר אבל מחזיק במקל בשני קצותיו לכאורה? האם הבנק מנסה לכאורה לחסוך בהליכי משפט על חשבון הלקוח במקום בהליך רגיל ולרקוד על 2 חתונות שלא כחוק לכאורה? כלומר האם בסוגיה הזו הבנק נוהג לכאורה שלא כדין באיום בתביעה על כל החוב במכתב ההתראה כאשר מצד שני הוא שולח באותו מכתב לסכום קצוב עפ"י 81 א' הנ"ל ותובע רק על 50,000 ש"ח ומאיים לכאורה בנוסף על רישום הדבר במוסדות שונים על ההליך שנפתח? האם יש למשהו מזה לכאורה משמעות ונפקות ולכל היותר הבנק יכול לתבוע או בהליך המקוצר על ה- 50,000 ש"ח או שעל כל הסכום בהליך אחר ולכן דין מכתב ותובענה בסכום קצוב לכאורה לא חוקי על כל הסכום בהלוואות ובעו"ש? תודה רבה על המענה ושבוע טוב

  השב
 • 08:16, 29 ביולי 2012

  א.א.א.
  שאלתך דורשת בדיקה - אודיעך בהמשך היום תשובתי

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.