• 9 בפברואר 2014

  הפרת חוזה בגלל דירה מחולקת שהעיריה דורשת להחזירה לקדמותה

  שלום רב,
  השכרנו יחידת דיור לפני חודשיים , לפני 3 שבועיות בערך השכן הלשין לעיריה על דירה מחולקת, בעל הבית שלנו התקשר יומיים לפני בדיקה של העיריה ואמר שהוא ישים לנו קיר כדי שלא יראו את המטבח (גם לדיירים אחרים יש 3 יחידות דיור),בערב הגענו הביתה וגילינו שהוא הוריד את כל המטבח ,את הגז ואת הצינור של מכונת הכביסה ואת כל הדלתות בדירה ועשה לנו ממש בגלן והשאיר לכלוך בבית. ב 31/1/14 הגייעו מהעיריה לבדיקה ,בעל הבית אמר שתוך יומיים יחזירו לו תשובה ובסוף ורק ב 7/2/14 כעבור שובע טרח להודיע לנו שהעירה דורשת תוך שבועיים להחזיר את הדירה לקדמותה , בעל הבית אמר שהוא יחזיר לנו שכירות של חודש וגם הובלה עם נצטרך , וגם הציע שאם מתאים לנו לגור בשותפות עם דיירים אחרים, הוא קבע שביום רביעי 12/2/14 הוא יבוא לשבור כמה קירות . יש לי כמה שאלות
  1 האם זה נקרא הפרת חוזה שכירות ?
  2. האם הוא יכול לקבוע לנו עובדה ולבוא לשבור את היקרות בלי שחתם על כל ההבטחות וחוזה חדש ?
  3. אם נשאר לגור כשותפים האם אנחנו יכולים לדרוש ממנו לחתום על חוזה שכירות חדש ולתת לא שיקים חדשים (כי השכירות תעלה יותר זול )?
  4 האם אנו יכולים לדרוש פיצוים על עוגמת נפש כגון : כביסה בחוץ , אוכל שאכלנו בחוץ , שטיפת כלים במקלחת , לכלוך והרבה עצבים ?
  5 במידה ואנחנו נחליט לעזוב את הדירה האם הוא מחוייב לחפש לנו דירה במקום ובאותה רמה שהשכרנו (יש לו משרד תווך)
  6 לפי איזה קריטוריונים צריך לבקש פיצויי עבור הפרת חוזה ?
  7 האם במידה ונחליט לעזוב את הדירה , האם אפשר לדרוש ממנו לא לשלם שכר דירה עד שאנחנו או בעל הבית ימצא לנו דירה , כי זו דירה לא מספקת את השרותים שהיא צריכה לספק (ללא מטבח ומכונת כביסה וללא גז ?

  בתודה מראש
  אסטלה

  9 בפברואר 2014
 • 12 בפברואר 2014

  הפרת חוזה בגלל דירה מחולקת שהעיריה דורשת להחזירה לקדמותה

  שלום רב
  הצדדים כפופים למה שהסכמתם בחוזה ביניכם.
  אם אין התייחסות לכך בחוזה - הרי שבוודאי אפשר לדבר עם בעל הדירה שיפצה אותכם על כל המתואר בהפחתה או ביטול של דמי השכירות לתקופה מסויימת.
  הדבר נתון למו"מ ביניכם ותלוי בזמן שסבלתם ובעגמת הנפש שנגרמה לכם וכו'.
  בהצלחה,

  12 בפברואר 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?