לא מסכימה להחזיר לי את שטר החוב- יציאתי באמצע חוזה - פורום דירה להשכרה

שאלה חדשה
 • שירי

  נשלח ע"ישירי 10:28, 23 בפברואר 2014

  שלום, ביולי 2012 שכרתי דירה עם שותף, במעמד החתימה הבאנו לבעלת הדירה שטר חוב על סך 20,000 שההורים של שנינו חתומים עליו. עכשיו יצאתי מהדירה באמצע החוזה ודאגתי להביא במקומי מחליפה, אשר תחתום על חוזה חדש מול בעלת הדירה, ותביא לה שטר חוב. בעלת הדירה לא מוכנה להחזיר לי את שטר החוב שאבי חתם עליו בטענה שאני ושותפי לשעבר חתומים על אותו שטר חוב והיא לא מסכימה לקבל שטר חוב חדש ממנו. האם זה חוקי שהיא לא מחזירה לי את השטר חוב? שאכן כרגע יהיו 3 אנשים שערבים לה עם שטר חוב. (אני שותפי, והמחליפה שלי) איך אני יכולה לגרום לה להחזיר לי אותו? האם ב5 חודשים הנותרים שאיני גרה בדירה ובמקרה ויגרם בה נזק היא יכולה להפעיל את שטר החוב עליי למרות שאיני גרה בדירה? אם היא תחתום לי על ביטול החוזה מולי, האם היא יכולה להפעיל את שטר החוב שלי? תודה!

  השב
 • 14:16, 25 בפברואר 2014

  שלום רב
  התשובה טמונה בחוזה בין הצדדים.
  המלצתי לאחר החתימה על שחרור מהדירה ומהתחייבויותיה, לשלוח מכתב שמודיע על ביטוח הערבות של הערב בשל סיום החוזה ולדאוג לשלוח אותו בדואר רשום.
  בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

מנהל הפורום: עו"ד תומר פרלמן

בוגר תואר במשפטים מהמרכז האקדמי למשפט ועסקים וחבר לשכת עוה"ד החל משנת 2012. את ההתמחות עשה במשרד גד
למידע נוסף

054-4532225 חיוג
הודעה

נכנסים לדירה חדשה? בעל הבית מבקש ערבויות מיוחדות? אתם קוראים את החוזה ומתלבטים אם להכנס? אין סעיף יציאה באמצע החוזה? שאלו שאלות שיכולות לסייע בהמשך המסע