• 6 במרץ 2013

  הפרת חוזה

  שלום רב,

  כבר שלוש שנים שאנו משכירים דירה לדיירים שמפרים את החוזה חודש בחודשו. הדיירים נכנסו לפני שלוש שנים כמשפחה בעל ואישה, ושלושה ילדים.
  לאחר חודשים-שלושה חשבון הבנק שלהם עוקל , ואנחנו קיבלנו מהם את הסכום במזומן. כך התגלגלו שלוש שנים.
  בשנה האחרונה הזוג התגרש. והאישה נקלעה לחובות. עד היום היא אכן שילמה לנו את כל הסכום ( למעט החודש האחרון- ומיד אפרט ) יש לה חובות בחברת חשמל (4500 ₪ ) , בארנונה, בועד בית של הבנין , ( כבר שלחו לנו מכתב שנשלם את הסכום שעומד על 1750 ש"ח ) במים וכו'. זימנו את הדיירת לשיחה לבדוק את האם יכולה להמשיך להתגורר בדירה הזאת
  בשיחה שניהלנו עם האישה לאחרונה טענה כמה דברים, עד עכשיו לא ממש עבדה, היא קוראת בקפה ולא תמיד יש לה הכנסות. הבת שלה(בת 20) עובדת במשרה מלאה (אבל לא יכולה לקחת ממנה יותר מידי)
  נציין שכל חודש יש לנו לחץ נפשי עם היא תשלם או לא, ומתי. כי היא לא משלמת אף פעם בזמן, מתחמקת מטלפונים ומאסמסים. יש לציין שהיחסים איתה הם לא אגרסיביים , היא תמיד מודה לנו על זה שאנחנו סובלנים (אבל אנחנו לא , פשוט לא יודעים מה לעשות) . היא טוענת שהיא מחפשת משהו יותר זול , אבל אין משהו משמעותי יותר זול , וגם יש לה בעיה שאין לה צ'קים (אנחנו חושבים שסתם היא אומרת את זה לא באמת מתכוונת לעבור). היא אמורה לשלם לנו ב 11 בכל חודש, ועבור חודש פברואר היא שילמה לנו רק מחצית. היא טוענת שחברה צריכה לשלוח לה כסף מחו"ל . יש לנו הרגשה שהיא מורחת אותנו. אנחנו בוודאות לא רוצים להמשיך איתה, כי אנחנו יודעים שיגיע הרגע שהיא לא תוכל לשלם את השכר דירה (3800 ₪ ) .
  אנחנו לא יודעים איך לפעול. החוזה מסתיים בסוף מרץ. מצד אחד היא טוענת שהיתה לה רק מעידה החודש, ושהיא הולכת בקרוב לעבוד עם זקנים , וגם לקבל עזרה ממשרד השיכון בתור אם חד הורית, מצד שני אין לנו כבר כוחות נפשיים, וגם אנחנו מפחדים שהיא לא תשלם לנו. יש לנו זוג חברים שאנו מכירים ושסומכים עליהם ב100% שיכולים להיכנס לדירה החל מיולי (אין לנו בעיה להפסיד 3 חודשים בתנאי שהיא יוצאת) . היא יכולה לעשות לנו דווקא ולא לשלם לנו בגלל שאנחנו רוצים להוציא אותה... ובסוף גם לא להתפנות.

  אודה מאוד לעצתכם.

  6 במרץ 2013
 • 6 במרץ 2013

  הפרת חוזה

  שלום שני
  חד משמעית לא מומלץ להמשיך להשכיר את הדירה לשוכרת.
  בחוזה שכירות יש לדאוג לבטחונות כמו ערבות בנקאית או ערבים לפחות שעובדים ע"מ שתוכלי להיפרע מהם כשיהיו בעיות.
  היום יש כבר בעיות ולכן לא מומלץ לחדש חוזה - כי המצב יהיה ככל הנראה גרוע יותר.
  עדיף להתמודד עם הבעיה עכשיו (בסיוםן החוזה) ומקסימום לנקוט בהליכי פינוי של השוכרת - ככה בכל מקרה עד הקיץ הדירה תהיה פנויה.
  גם מול החברים לעשות חוזה מסודר עם בטחונות - להתגבר על אי הנעימות כדי לשמור את החברות!
  בהצלחה,
  www.behore.co.il

  6 במרץ 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?