בעל הבית מוכר את הדירה - פורום דירה להשכרה

שאלה חדשה
 • מיכאל

  נשלח ע"ימיכאל 19:26, 30 בספטמבר 2014

  שלום, עברתי דירה ושבוע אחרי המעבר כשאני עדיין על קופסאות בעל הבית ביקש להראות את הדירה לתיווך (לאחר שהבטיח לפני חתימת החוזה שלא מוכר את הדירה בשנים הקרובות) אני לא תמים אבל רציתי לתת אמון בבנאדם (טעות שלי אני מודה) ולא ציינתי בחוזה ממתי מותר להראות את הדירה לקונים. עכשיו עברו חודשיים מאז המעבר ובעל הבית שוב רוצה להראות את הדירה ותשובתי אליו שהוא יכול להראות אותה אבל זאת הפעם האחרונה עד ל3 חודשים לפני סוף תוקף החוזה, אני יודע שאני צודק מבחינה מוסרית ושבעל הבית שיקר אבל בחוזה לא כתוב כלום לגבי זה , מצד אחד לא כתוב ממתי הוא יכול להראות את הדירה אבל מצד שני אין שום הסכמה שלי בחוזה לכך שיתחיל להראות את הדירה שבוע אחרי שנכנסתי לגור בה. השאלה היא האם מבחינה משפטית אני יכול לסרב להראות את הדירה עד ל3 חודשים לפני שאני מפנה אותה. תודה מראש לכל מי שיגיב.

  השב
 • 11:00, 4 באוקטובר 2014

  אם אין בהסכם השכירות סעיף שנותן למשכיר אפשרות להציג את הדירה בעיני קונים פוטנציאליים אתה לא חייב לשתף פעולה וכל יום שני וחמישי להשאר בבית כדי שהוא יוכל להציג את הדירה בעיני קונים.
  אתה חייב רק מדי פעם לתת לבעל הדירה להכנס לבדוק שהיא מוחזקת במצב תקין.

  תגובה
 • 12:03, 5 באוקטובר 2014

  שלום
  אני מצטרף לתגובה למעלה - בהסתייגות שע"מ לשמור על קשר עם בעל הדירה - כדאי לשתף פעולה כל עוד זה לא פוגע בך.
  גם אם תימכר הדירה - הרי שכפוף למוסכם ביניכם בחוזה - זכויותיך לא ייפגעו.
  בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

מנהל הפורום: עו"ד תומר פרלמן

בוגר תואר במשפטים מהמרכז האקדמי למשפט ועסקים וחבר לשכת עוה"ד החל משנת 2012. את ההתמחות עשה במשרד גד
למידע נוסף

054-4532225 חיוג
הודעה

נכנסים לדירה חדשה? בעל הבית מבקש ערבויות מיוחדות? אתם קוראים את החוזה ומתלבטים אם להכנס? אין סעיף יציאה באמצע החוזה? שאלו שאלות שיכולות לסייע בהמשך המסע