התעמרות הבנקים בפושטי רגל לשעבר.. - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • חנן א.

  נשלח ע"יחנן א. 14:33, 13 באוקטובר 2012

  רובם הגדול של פושטי הרגל נקלעו למצבם הקשה לא מתוך כווונה רעה ו/או מהלכים פליליים. במילים אחרות "כשלון עסקי". עם זאת אלה שכן קבלו הפטר, כלומר מוגדרים כ- "פושטי רגל לשעבר", נושאים את עברם לאורך כל חייהם. הרישום הזה מופיע כמידע גלוי לכל הבנקים בישראל, מה שמונע מאותם בנקים מלאפשר לפושט רגל לשעבר לפתוח חשבון עסקי/פרטי. אומנם בנק ישראל מחייב על פי התקנות את הבנקים לפתוח לכל פושט רגל לשעבר לפתוח חשבון קרדיטורי - כלומר חשבון ללא אפשרות חריגה ו/או מתו אשראי, רק חשבון שימצא כל העת בזכות. אבל, אם אותו פושט רגל מבקש אשראי, הבנקים לא מאפשרים זאת, משתמשים בכל מיני תירוצים ובעיקר במושג הרחב של "שיקול דעת". כבר שמעתי תשובה ממנהל בנק - "עד שלא תסדיר את חובותיך מול הבנק, לא תוכל לחזור לעבוד עמנו..". זו למשל תשובה שלא עומדת משפטית. מה שאני מבקש לעשות - וכבר שוחחתי בענין עם גורם מוסמך בבנק ישראל - למחוק ממאגר הנתונים את עברנו כפושטי רגל. זה יכול לקרות לאחר שנתיים שלוש או אפילו שבע שנים. אבל זה חייב להיעשות. אם אני פונה לבנק אני מבקש שיבחן אותי לפי יכולתי כיום ולא לפי עברי. מדובר פה לחלוטין בפגיעה בזכותי החוקית להתפרנס כמו כל אחד אחר. אני לא עבריין וגם לא עבריין לשעבר.

  השב
 • 23:11, 20 באוקטובר 2012

  בהצלחה!!!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.