פיצוי בגין איחור במסירת הדירה - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • ניב

  נשלח ע"יניב 11:31, 20 בינואר 2013

  שלום רב, חתמתי חוזה ב 11.3 - לפני התיקון בחוק המכר בסעיף הפיצוי רשום לי סכום של 4000 ש"ח עבור כל חודש איחור מעבר ל 3 חודשי הגרייס דירות דומות באזור מושכרות בכ 4,500 ש"ח לחודש מהו הסכום אותו מחויב המוכר לשלם לי ? האם לפי החוזה או האם לפי החוק שאומר שכירות של דירה דומה כפול 1.5 ? תודה

  השב
 • 07:45, 21 בינואר 2013

  ניב שלום,

  בנוגע לאיחור במסירה, קובע חוק המכר דירות (דירות), כדלקמן:

  5א. (א) לא העמיד המוכר את הדירה לרשות הקונה לאחר שחלפו שישים ימים מתום המועד הקבוע לכך בחוזה המכר (בסעיף זה – המועד החוזי), זכאי הקונה לפיצויים, בלא הוכחת נזק, בסכום כמפורט להלן, בעבור כל חודש או חלק ממנו מהמועד החוזי ועד להעמדת הדירה לרשותו, או לפיצויים בסכום שהוסכם עליו בחוזה המכר בשל איחור במסירת הדירה, לפי הגבוה:
  (1) סכום השווה לדמי שכירות של דירה דומה בגודלה ובמיקומה כשהם מוכפלים ב-1.5 – בעבור התקופה שתחילתה במועד החוזי וסיומה בתום שמונה חודשים מאותו מועד;
  (2) סכום השווה לדמי שכירות של דירה דומה בגודלה ובמיקומה כשהם מוכפלים ב-1.25 – בעבור תקופה שתחילתה תשעה חודשים לאחר המועד החוזי ואילך.


  תשומת ליבך שהחוק קובע "לפי הגבוה", כלומר, לא ניתן להתנות על סעיף זה שנועד לטובתו של קונה הדירה.

  בהצלחה,

  תגובה
 • 21:20, 23 בינואר 2013

  תודה לתשובתך,
  אך איך מוכיחים דמי שכירות של דירה דומה בגודלה ובמיקומה ?

  תגובה
 • 10:25, 27 בינואר 2013

  באמצעות חוות דעת שמאית.
  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.