החזר עבור השתלת כליה בחו"ל - פורום השתלות וטיפולים רפואיים בחו"ל

שאלה חדשה
 • יעל

  נשלח ע"ייעל 19:31, 13 בדצמבר 2012

  אם אני נוסעת עם תורם מהארץ שאינו קרוב משפחתי, אשר נפסל לתרומה בועדה בארץ (מסיבות שונות) לבית חולים בארה"ב ומבצעת שם את ניתוח השתלת הכליה, בהנחה שעברתי שם את כל האישורים והאמינו לנו שמדובר בתרומה אלטרואיסטית. האם יש לקופת החולים או חברת הביטוח סיכוי גבוה לערער על קביעת בית החולים בארה"ב שמדובר בתרומה אלטרואיסטית ולהתחמק להשתתף בעלות הניתוח?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ערן יעקובוביץ'

  עו"ד ערן יעקובוביץ,מנהל הפורום

  13:43, 16 בדצמבר 2012

  יעל שלום,
  הן קופת החולים והן חברת הביטוח מחוייבות לעמוד בהוראות חוק השתלת איברים משנת 2008 (ובהתאם גם חוזר מנכ"ל משרד הבריאות וחוזר המפקח על הביטוח) האוסרים מימון, בצורה ישירה או עקיפה, של השתלה הנעשית בתמורה.
  מפנייתך לא ברורה הסיבה מדוע נפסל התורם בועדה בישראל, אולם אם אכן מדובר בתרומה ללא תמורה והועדה בבית החולים בארה"ב תשתכנע בהתאם, הרי שקיים סיכוי שהמבטחת או הקופה תאשר את ההשתתפות בעלות ההוצאה.
  מנסיוני כדאי לפנות למבטחת או לקופה עוד בטרם ביצוע ההשתלה - ולאחר קבלת אישור ועדת האתיקה בבית החולים בארה"ב - להמציא את כל המסמכים ולקבל את אישורם מראש.

  תגובה
 • 15:47, 5 ביוני 2013

  ל א !!!

  תגובה

מטרת הפורום היא לתת מענה לתושבי המדינה אשר זקוקים לטיפול רפואי ומתלבטים באשר לאפשרות לבצעו בחו"ל במימון קופת החולים או הביטוח הפרטי שהם מחזיקים בו.
לכל תושב במדינה הזכות לקבל טיפול רפואי בחו"ל במימון קופת החולים שבה הוא חבר וזאת מכוח הזכאות המוענקת לכל תושבי המדינה בחוק ביטוח בריאות ממלכתי ובלבד שמדובר בטיפול שנדרש להצלת חיים והוא אינו ניתן לביצוע בישראל. כמו כן קיימת זכאות רחבה יותר בביטוחי הבריאות המשלימים של קופות החולים (שב"נ), וזכאות רחבה עוד יותר בביטוח הבריאות הפרטיים שמוכרות חברות הביטוח הפרטיות.
תנאי הזכאות משתנים בהתאם למקורות הזכות הרלבנטיים (כאמור לעיל) ובהתאם ננסה בפורום לעשות סדר במכלול מקורות הזכות האפשריים.
הפורום רלוונטי לכל מי שמבקש לקבל טיפול רפואי בחו"ל (השתלות, ניתוחים או פרוצדורות רפואיות אחרות) והוא חבר בקופת חולים או באחת מתוכניות הביטוחים המשלימים של קופות החולים או בביטוח רפואי פרטי.