open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

  פורומים

   לדעת יותר - מדריכים משפטיים

    משרדי עורכי דין

     מזונות ילדים - שאלות ותשובות

     מתי ניתן להקטין את הסכום שמשולם עבור מזונות ילד? האם יש התיישנות על חוב מזונות? עוה"ד שלומי באשי ויעקב בלס, מנהלי פורומים במשפט, משיבים

     פורסם בתאריך  הפחתת מזונות מזונות קטינים חוב מזונות
     man silhouette


     מערכת משפטי

     מזונות ילדים - שאלות ותשובות

     גרושה עם ילד המתגוררת בדירה שכורה עם בן זוג חדש

     שאלה: ישנו הסכם גירושין לפיו הסכים האב לשלם 1/3 מדור לילד המתגורר עם אמו בדירה אותה שוכרת האם. לאם - הגרושה יש בן זוג המתגורר עמה ועם בנה. המדור לילד כעת אמור להיות 1/3 ממחצית שכר הדירה, נכון? ואם כן, האם יש לך פסיקה על כך או שזה ההגיון הברור? 

     תשובה: יש פסיקה של י.ש. בעניין. בכל מקרה, אם פסק הדין לא קובע זאת ואין הסכמה מהצד השני, את תיאלצי לגשת לבית המשפט להפחית בגין רכיב זה.
     ככל שמדובר במגורים קבועים (כי ברוב המקרים מיד קמה טענה שזה לא קבוע והנה נפרדנו וכיוב'..) אז התוצאה מובטחת.

     ככל שאין לך טענה ששילמת, אינני רואה איך לא מאשרים לה בהוצאה לפועל את מלא החוב

     האם יש התיישנות על חוב מזונות?

     שאלה: רציתי לדעת האם על חוב מזונות יש התיישנות? כלומר, האם קבלות על חוגים לקטין מלפני 8 שנים, שמעולם לא ראיתי, אפשר לגבות ממני בהוצאה לפועל? או שעל הגרושה לפנות לבית המשפט לקבל אישור גביה, כי עברו יותר משנתיים? השאלה היא האם בתור אב יהודי חל עלי הדין האישי למזונות קטין, ולכן הגרושה לא צריכה אישור מבית המשפט לגבות חוב כביכול, של למעלה משנתיים? (אציין שיש בינינו פסק דין מזונות שניתן בבית המשפט לענייני משפחה בשנת 2008)

     תשובה: אין צורך לפנות לבית המשפט. ככל שאין לך טענה ששילמת, אינני רואה איך לא מאשרים לה בהוצאה לפועל את מלא החוב.

     תשלום מזונות לילד בן 17

     שאלה: בסיכום מפגש עם פרקליטים בהליך גירושין נקבעו לי דמי מזונות ילד (17.5) ל 2200 ₪ , האם סביר? מה לגבי המשך התשלומים ?

     תשובה: הסכום שנקבע בהתחשב בגיל הינו סביר.

     אם באמת המניעה היא רק ממנו ולך אין כל קשר לזה - אז אפשר להגיש תביעה לחסרון כיס בגין אי קיום הסדרי ראייה

     הגדלת מזונות לילדה בת 13 - האם גרושה 6 שנים, מקבלת 2400 ₪ מזונות

     שאלה: רציתי לבדוק אופציה להגדלת מזונות. אציין שהגרוש שלי שוטר ומרוויח נקי 12000-13000 ש"ח לתוך בנק רק מהמשטרה. בנוסף הוא גר אצל אמא שלו מבחירה. הוא  לא מגיע לקחת את הילדה באמצע השבוע אע"פ שיש הסכם שמראה אחרת. הכל נופל עלי. כיום אני עובדת חצי משרה מרוויחה 3000 ש"ח מקבלת סיוע בשכ"ד 1170 ₪, הגרוש משלם לי מזונות 2400 ש"ח בלבד ובמשך 6 שנים אני משלמת שכ"ד 2700 ש"ח עבור דירה 2 חדרים.

     מיותר לציין שהילדה כבר לא יכולה לישון איתי והיא דורשת חדר לבד. גם ההוצאות שלה גדלו. הגרוש שלי לא משתתף בכלום. מדי פעם הוא לוקח אותה בשבת בלבד אבל לא בתדירות שבועית. אני רוצה ללכת להגיש בקשה להגדלה מקווה שרק לא יורידו לי את המזונות (האם יש דבר כזה להוריד מזונות במידה שהוא יטען שאין לו למרות שיש לו)?

     תשובה: שכר הדירה שלך המעשי הוא 1,500 ₪. מכאן שההשתתפות שלו במדור תעמוד לכל היותר על 650 ש"ח כולל הוצאות. את מקבלת 2,400 שזה אומר תוספת של כמעט 1800 ש"ח לחודש.
     לא רואה מקום להגדלה. לא כתבת מה עם המחציות? האם משלם? מה שיותר כואב זה שאין קשר עם הילדה. אם באמת המניעה היא רק ממנו ולך אין כל קשר לזה - אז אפשר להגיש תביעה לחסרון כיס בגין אי קיום הסדרי ראייה. כך את לא נוגעת במזונות והפתרון שיהיה יהיה מוצלח - או שהקשר יתחדש וזה עדיף או שבית המשפט יגדיל.

     אם אתה משלם דמי מדור עבור הקטינה וגרושתך מתגוררת עם בן זוגה באותה דירה הינך יכול להקטין את דמי המדור

     מזונות גבוהים לאחר שהגרושה נשאה שנית

     שאלה: אני גרוש 6 חודשים, ומשלם מזונות 3,500 ש"ח על ילדה אחת בת 3 . גרושתי התחתנה לפני 3 חודשים. רציתי לדעת עם אני יכול להפחית את המזונות? המשמרת שלנו אינה משותפת אבל הילדה נמצאת אצלי המון וההוצאות שלי עליה הן גדולות.

     תשובה: אם אתה משלם דמי מדור עבור הקטינה וגרושתך מתגוררת עם בן זוגה באותה דירה הינך יכול להקטין את דמי המדור.

     כעיקרון ניתן לתבוע כל סכום שהגרוש חייב לך לפי ההסכם, ובכלל זה הוצאות. בגין עיכובים זה כבר תלוי אם מדובר בעיכובים סדרתיים או מקריים

     אי תשלום לפי הסכם גירושין ועיכוב מזונות

     שאלה: בהסכם כתוב שחלוקה בגין הוצאות רפואיות והוצאות כגון שיעורים פרטים /חוגים תהיה בין שני הורים. כעת ישנו סירוב תשלום בשנה זו. מדי פעם יש עיכוב בתשלום מזונות. האם ניתן לתבוע את הכסף עבור הוצאות והאם עם אי תשלום בזמן של מזונות ניתן לעשות משהו?

     תשובה: כעיקרון ניתן לתבוע כל סכום שהגרוש חייב לך לפי ההסכם, ובכלל זה הוצאות. בגין עיכובים זה כבר תלוי אם מדובר בעיכובים סדרתיים או מקריים. אם מדובר בעיכובים כשיטה, הרי שמעבר להצמדה בהוצאה לפועל, אפשר לעתור לבית המשפט ולבקש לקבוע סנקציה על אי תשלום במועד.

     המדובר במקרים חריגים, אבל ככל שאדם אינו מסוגל לדאוג לעצמו ואף אחד אחר לא דואג לו וכיון שכך הוא הופך לנטל על המדינה, המדינה יכולה להגיש תביעה כנגד המעגל הקרוב, להשתתף בהוצאות

     מזונות ילד לאבי או אחיו

     שאלה: האם גבר יכול להיות חייב במזונות לאבא שלו? או לאחיו? אשמח לדעת איך דבר כזה יכול להיות?

     תשובה: התשובה היא כן.
     המדובר במקרים חריגים, אבל ככל שאדם אינו מסוגל לדאוג לעצמו ואף אחד אחר לא דואג לו וכיון שכך הוא הופך לנטל על המדינה, המדינה יכולה להגיש תביעה כנגד המעגל הקרוב, להשתתף בהוצאות.
     החיוב ייעשה רק לאחר שמוודאים שלמעגל הקרוב יכולת להשתתף, וזאת לאחר מילוי צרכיו וצרכי הסמוכים על שולחנו.

     לפני גירושין - ומה עם המזונות?

     מזונות צמודים למדד עם עדכון כל 3 חודשים

     שאלה: בהסכם הגירושין נקבע כי המזונות צמודים למדד עם עדכון מדי שלושה חודשים. האם ההצמדה מתבצעת כשהמדד עולה וגם כשהמדד יורד?

     תשובה: מדדים שליליים יש גם לחשב במידה שפסק הדין לא מורה אחרת.

     לקבלת ייעוץ מעו"ד, השאירו פרטים ויצרו עמכם קשר בהקדם
     done פנייתכם התקבלה! אנו ניצור קשר בקרוב
     האם מאמר זה עזר לך?
     אנשים דירגו ()
     lawyer זקוקים לייעוץ משפטי? פנו אלינו ואחד מעורכי הדין באתר יחזור אליכם בהקדם