הודעה מוקדמת - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 13:23, 12 בינואר 2015

  שלום, עבדתי אצל חברה כשבועיים. לאחר השבועיים החלטתי לעזוב, כי החלטתי שזו לא המשרה המתאימה לי. עזבתי ללא הודעה מוקדמת, מאחר ועבדתי רק כשבועיים. המעסיק מסרב לשלם לי, ורוצה לתבוע אותי בגין אי מתן הודעה מוקדמת של שבועיים. אני חתום בחוזה העסקה על מתן הודעה מוקדמת של שבועיים בשנה הראשונה. האם יש לו עילה לתביעה? האם אני יכול לתבוע את השכר שלי?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  16:00, 12 בינואר 2015

  עובד במשכורת זכאי להודעה מוקדמת לפיטורים, ועליו ליתן הודעה מוקדמת להתפטרות בהתאם למפורט להלן:
  במהלך ששת חודשי עבודתו הראשונים - של יום אחד בשל כל חודש עבודה;במהלך התקופה החל בחודש השביעי לעבודתו עד תום שנת עבודתו הראשונה - של 6 ימים, בתוספת של יומיים וחצי בשל כל חודש עבודה בתקופה האמורה. לאחר שנת עבודתו הראשונה - של חודש ימים.
  עובד שעתי בעל ותק של עד שנה זכאי/מחויב ליום הודעה מוקדמת בגין כל חודש עבודה. במקרה בו עובד אינו נותן הודעה מוקדמת מספקת המעסיק יהיה רשאי לקזז משכרו את החלק היחסי.
  חוק הודעה מוקדמת לפיטורים ולהתפטרות, התשס"א – 2001 קובע את מספר ימי ההודעה המוקדמת שיש ליתן בפיטורים ובהתפטרות. בית הדין לעבודה קבע במס' פסיקות כי לא ניתן להתנות על תקופת ההודעה המוקדמת הקבועה בחוק. הגבלת תקופת ההודעה המוקדמת לתקופה המרבית הנקובה בחוק הינה סבירה ומידתית. על כן, כאשר נקבע בחוזה עבודה בין צדדים תקופת הודעה מוקדמת החורגת מהקבוע בחוק, דינה להתבטל, ככל שהיא חורגת מהאמור בחוק. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני בנושא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.