סיום עבודה מטפל סיעודי - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • נועה

  נשלח ע"ינועה 23:45, 15 בפברואר 2015

  שלום א. בפטירת המעביד העובד אמור לקבל פיצויים כרגיל? ב. אם מדובר בעובד שאשרת השהיה שלו הסתיימה לפני כמה שנים ועבד ללא היתר, האם זכאי לפיצויים כמו עובד רגיל? יש מקרים בהם אינו זכאי לפיצויים? ג. האם יש לתת לעובד דמי הבראה באופן יחסי אף שלא הסתיימה שנה מלאה? ד. העובד הנ"ל מועסק בערך כשבע שנים, לאחר כשנתיים וחצי מתחילת העבודה הוא מעצמו הלך לעבוד במקום אחר, ולאחר חצי שנה חזר שוב. האם הוא יש לשלם פיצויים גם על השנתיים וחצי הללו או שמאחר והוא עזב מיוזמתו אינו זכאי לפיצויים בגין אותו הזמן? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  12:07, 16 בפברואר 2015

  בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: תלושי השכר, הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה.

  תגובה
 • 23:43, 16 בפברואר 2015

  שלום

  מאחר ועבד בצורה לא רשמית אין כל כך הסכמים וכדו'
  רציתי בבקשה לשאול :

  א. הודעה מקדימה - האם זה תקף במקרה של פטירת המעביד?
  ב פנסיה - מאחר והוא עבר לא רשמי אף אחד מהצדדים לא הפריש פנסיה, האם יש חובה לתת או שזה חלק מהפיצויים? איך נוהגים לגבי זה?
  ג. במידה ומגיעים לסיכום עם העובד, איך ניתן להבטיח שהסיכום הוא סופי ולא יהיה מצב שהוא לוקח דבר ראשון את הכסף שמוסכם ולאחר מכן תהיה תביעה משפטית (בין אם יש בה ממש ובין אם לא)
  על מה צריך להחתים אותו?

  תודה רבה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.