התנהלות במהלך חודש ההודעה המוקדמת של פיטורין - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • הילה

  נשלח ע"יהילה 00:41, 27 בפברואר 2015

  לצערי קיבלתי הודעה על פיטורין, בהתראה של כחודש מראש, כשבועיים לאחר שימוע. לפני יומיים נודע לי דרך מקורות זרים, כי הוכנס מחליף לתפקידי, בלי לידע אותי. מקום העבודה, בו אני עובדת כשנה וחצי, לא חתם איתי על חוזה, והוא משלם לי' להחלטתו, לפי תפוקה (ללא הסדר שכר מינימום), על אף שאני עונה להגדרות של שכירה לכל דבר (פרט לעובדה שאני עובדת מחוץ למשרד ולא נרשמות שעותיי). העובד שהוכנס כבר לתפקיד במקומי, עובד עם חלק מהלקוחות, אשר עימם עבדתי במסגרת התפקיד, באופן כזה, שהסיכוי שיוכלו לעבוד גם איתי נמוך, כלומר הוא 'נוגס' בתפוקה שלי. חשוב לי לציין, שקיימת תפוקה מוגבלת שנדרשת למקום העבודה, כך שגם אם אגלה חריצות ואביא תפוקה דרך מקורות אחרים, מקום העבודה לא יוכל להשתמש בה, ולא אקבל עליה כסף. ברצוני לשאול, האם בחודש ההודעה המוקדמת על הפיטורין נהוג לדרוש מהעובד לעבוד כרגיל, ולהגיע לישיבות וכדומה, גם אם הכניסו עובד אחר במקומו, אשר מונע ממנו לבצע חלק גדול מהעבודה, ובשל כך באופן טבעי, מרוויח פחות? נוסף לכך, ברצוני לשאול, כיצד אוכל לא להיפגע מהחודש הזה בו מישהו כביכול 'מתחלק' בעל כורחי בחלק מהכנסותיי הצפויות?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  08:51, 1 במרץ 2015

  בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: תלושי השכר, הפקדות פנסיוניות, הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה.
  ככלל, אם העובד מועסק בתקופת ההודעה המוקדמת על המעסיק לשלם לו את כל התנאים הנלווים שהיו לו בתקופת עבודתו, לרבות פנסיה חופשה הבראה וכדומה, ומבחינת העובד הוא ממשיך לעבוד כרגיל. אם המעסיק ויתר על נוכחות העובד ועל עבודתו בתקופת ההודעה המוקדמת, אז עליו לשלם פיצוי בסכום השווה לשכרו הרגיל של העובד בעד התקופה שלגביה ויתר על עבודתו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.