• עידו

  נשלח ע"יעידו 07:17, 6 במרץ 2015

  הרעת תנאי עבודתי, החברה בה אני עובד החלה להפסיד, הם החליטו שבמקום לפטר אותי הם יצמצמו את תנאי העבודה ויעמיסו עלי עבודות שלמעשה הם של המנהל שלי וגם הגבילו את זמינות המשאבים כגון שירותי המשרד בחברה הגבלת שעות שימוש וכו, דברים הזויים, ברור לי שזו הרעת תנאים, וברור שמטרתן לגרום לי להתפטר בסופו של דבר כדי שיוכלו להיות כביכול נקיים מחובתם אלי. אני לא הסכמתי וכעובד חופשי ולא שכיר, הודעתי להם שהם מרעים את תנאי עבודתי. שאלתי היא בנוגע ליכולת להפריד בין אי שתוף פעולה עם הדרישות הנוספות שהוספו כעבודת יתר והתראה על הרעת תנאי העבודה, ובמקביל כן לקיים את מה שכן אני מחוייב בהסכם שלי בלי התוספות. לפי מה שהבנתי אני חייב להתפטר ולהגיש תביעה ולא להשאר ולקיים את ההסכם הבסיסי ולא את התוספות והרעת התנאים. אני כעובד חופשי ולא שכיר לא מבין מה אוכל להשיג בכך? וגם מדוע לצאת מהסכם בסיסי שהוא טוב לי יש בו בונוסים ואחוזים וכו. אני חייב להתפטר? הרי לא אקבל פיצויים כשכיר. מה עוד ניתן לעשות במצב כזה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  08:47, 8 במרץ 2015

  על מנת להשיב על השאלה נדרשים נתונים נוספים ובדיקת המסמכים הרלוונטים, לרבות תלושי שכר והסכם עבודה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני. ככלל, חוק פיצויי פיטורים קובע כי עובד שהשתנו לרעה תנאי עבודתו או שתנאי עבודתו הם כאלה שלא ניתן לדרוש ממנו להמשיך לעבוד בתנאים אלה, לרבות במקרה של הפרת זכויות העובד, רשאי להתפטר ולהיחשב כמפוטר.
  כאשר מתפטר עובד בטענה להרעת תנאים או דרישה להמשך עבודה בתנאים לא סבירים, עליו לתת הזדמנות למעסיק לתקן את ההרעה או את המצב הנטען ואם לא תוקן, על העובד להוכיח זאת על מנת להיות זכאי לפיצויי פיטורים.
  על כן, יש לבחון כל מקרה לגופו ולפי הנתונים הספציפיים לקבל החלטה נכונה.
  תהליך קבלת ההחלטות לקראת החלטה על סיום עבודה או במקרה של חשש מפיטורים משפיע מאוד על זכויות העובד במהלך סיום עבודתו. לכן חשוב מאוד לקבל ייעוץ משפטי טרם קבלת ההחלטות הנוגעות לסיום העבודה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.