שינוי בתנאי שכר - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 16:17, 19 ביולי 2015

  שלום. עבדתי כשלוש שנים בחברה מסויימת תחת חוזה שכר שעתי פלוס שעות נוספות. יש לציין שהשכר הוא שעתי משום שהיו המון שעות נוספות לעבוד. לאחר כשלוש שנים החברה נמכרה לידי חברה אחרת אשר התחייבה להמשיך להעסיק את כל העובדים באותם תנאים וכך אכן היה. לאחר 8 חודשים באותם תנאי תעסוקה החליטה החברה החדשה לשנות את משכורתי לשכר גלובלי כולל שעות נוספות. ממוצע תוספת לשעות שעות נוספות מתבסס על כמות השעות של החצי שנה אחרונה. יש לציין שלפני המעבר לחברה החדשה כמות השעות הנוספות היתה פי שלוש בגלל המון תקלות שהיו מחייבות אותי להשאר. אין לדעת אם כמות השעות הנוספות תחזור להיות כבשנה שעברה. שאלות: האם זה נכון לחשב רק לפי 6 החודשים האחרונים? דבר שאינו משקף את המציאות? האם זה נחשב להרעה בתנאים? החברה מציינת שהם לא יפטרו אותי במידה ולא אחתום אך משום שזה נוגד את עקרונות החברה יהיו לכך השלכות בעתיד. השכר שלי כיום הוא 20000 ברוטו ותוספת שעות נוספות כמקובל בחוק החברה כיום מציעה לי כ 16473ש"ח ברוטו ותוספת של 6643ש"ח עבור עבודה של עד 60 שעות נוספות. ובסכום כולל של 23116ש"ח לחישוב תנאים סוציאליים.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  11:47, 20 ביולי 2015

  חוק פיצויי פיטורים קובע כי עובד שהשתנו לרעה תנאי עבודתו או שתנאי עבודתו הם כאלה שלא ניתן לדרוש ממנו להמשיך לעבוד בתנאים אלה, לרבות במקרה של הפרת זכויות העובד, רשאי להתפטר ולהיחשב כמפוטר.
  כאשר מתפטר עובד בטענה להרעת תנאים או דרישה להמשך עבודה בתנאים לא סבירים, עליו לתת הזדמנות למעסיק לתקן את ההרעה או את המצב הנטען ואם לא תוקן, על העובד להוכיח זאת על מנת להיות זכאי לפיצויי פיטורים.
  על כן, יש לבחון כל מקרה לגופו ולפי הנתונים הספציפיים לקבל החלטה נכונה.
  תהליך קבלת ההחלטות לקראת החלטה על סיום עבודה או במקרה של חשש מפיטורים משפיע מאוד על זכויות העובד במהלך סיום עבודתו. לכן חשוב מאוד לקבל ייעוץ משפטי טרם קבלת ההחלטות הנוגעות לסיום העבודה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.