תביעת עובדת - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • יובל

  נשלח ע"ייובל 22:56, 21 ביולי 2015

  שלום רב. עובדת שעבדה אצלי כשנה וחצי והייתה בת בית הודיעה על התפטרות בהפתעה, בירכתי אותה להצלחה ולתדהמתי אחרי חודש וחצי קיבלתי תביעה שקרית הכוללת דרישה לתשלומי פנסיה אי ניצול חופשות הראה עגמת נפש? נסיעות ועוד.עובדת זו קיבלה ממני שכר העולה בעשרות אלפי ש"ח ממה שסוכם איתה בהסכם בשל גילה המבוגר והרצון לעזור, לי הסבירה שהיא מקבלת פנסיה ולכן אינה מעונינת בהפרשה לפנסיה אבל היות ואני משלם לה יותר כל פעם כספים אלו עברו אליה ישירות במקום לקרן פנסיה. הנ"ל ניצלה הרבה מעבר לחופשות שלה, הייתה חלה המון ואפילו העסקתי עובדים יעזרו לה ויחליפו אותה ושילמתי לה ולהם שכר רק ע"מ שלא תשב בבית ותיכנס לדיכאון גם בשל מצב גופני בעייתי בשל תאונה שעברה. ועוד. עכשיו למרות שקיבלה כ50,000 ש"ח במצטבר יותר ממה שיש בהסכם היא תובעת את האמור לעיל. וכן עוד סכום נכבד ששולם לבנה בחשבונית לבקשתה היות ושקלה לעבוד כעצמאית מולי (מסתבר בדיעבד שרצתה שכר נמוך היות וחתמה בביטוח לאומי במקביל בלי שאדע*. האם בבית דין לעבודה יתעלמו מכל תשלומי היתר? האם לא טענתי לכך שקיבלה סכומים גבוהים הרבה יותר מההסכם לצורך ההפרשות אך לקחה אותם לעצמה יעזרו? האם לא אוכל לבקש מבמ"ש שיקזז את התשלומים ביתר וייתן לה את מה שלכאורה מגיע על פי חוק אם מגיע? יש לי הוכחות חותכות לשקריה בנוגע לחופשות ולכספים שקיבלה אודה על תשובתכם. ובמידת הצרך אולי לייצוג בעניין

  השב
 • 21:39, 22 ביולי 2015

  עו"ד גורודובסקי דילגת כנראה בטעות על פנייתי אודה להתייחסותך תודה רבה מראש ..חשוב לי מאד

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  09:20, 23 ביולי 2015

  אכן, בטעות דילגתי על השאלה. קבל את התנצלותי הכנה.
  בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה.
  מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: תלושי השכר, הפקדות פנסיוניות, הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.