פיטורין ללא שימוע - לאחר חודש עבודה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אורטל

  נשלח ע"יאורטל 12:12, 30 ביולי 2015

  שם תוכן הודעה: שלום . יש לי בן שעבד חודש ימים בסוכנות ביטוח, כשבשבוע הראשון הוא התלמד כך שזה לא חושב כימי עבודה (אבל הוא קיבל שכר בעבור הלימוד) - כלומר: חושב כ- 15 ימי עבודה ולא 20 יום. לאחר כחודש עבודה פיטרו אותו ללא שימוע. הוא קיבל מכתב שהוא לא מתאים והוא מפוטר לאלתר. לא נתנו לו לדבר ולא אמרו לו כלום. נתנו לוהמכתב ושלחו אותו אבל את המשכורת נתנו לו ללא בעיות. הבן שלי התייעץ עם גורמים שונים שהציעו לו לשלוח מכתב ולבש פיצוי מאחר שלא נערך שימוע , ואם זה לא יעזור אז לתבוע בבית משפט. אמרו לו לחשב: שכר לשעה כפול מספר שעות עבודה ביום , ומה שיצא כפול מספר הימים בשבוע שהוא עבד , ומה שיצא כפול מספר השבועות שהוא עבד, ולבסוף כפול 5 משכורות קדימה. האם זה נכון? או שיותר או שפחות משכורות קדימה?? השאלה - לפי כמה משכורות קדימה - יש לחשב בשביל להגיש הבקשה לפיצוי? (והאם לפי המשכורת שהוא קיבל : ברוטו או נטו) . לתשובה אודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  16:29, 30 ביולי 2015

  מרכיבי השכר לחישוב פיצויי פיטורין:
  מרכיבי השכר לחישוב פיצויי פיטורין: שכר יסוד, תוספת ותק, תוספת יוקר המחיה, תוספת משפחה, תוספת מחלקתית ותוספת מקצועית.
  לעניין השימוע - חובתו של מעסיק המעוניין לפטר עובד לזמן אותו לשימוע, הן במגזר הפרטי והן בציבורי. בהזמנה לשימוע על המעסיק להודיע לעובד על הכוונה לפטרו והסיבות לכך. לכל עובד זכות להיות מיוצג בשימוע ע"י עו"ד. במהלך השימוע על המעסיק לשמוע בתום לב ובנפש חפצה את טענותיו של העובד ולערוך רישום של השימוע, ולא רק כדי לצאת ידי חובה, לאחר שההחלטה כבר התקבלה. מעסיק שלא נוהג בהתאם לאמור, נוהג שלא כדין והפיטורים עשויים להחשב כפיטורים שלא כדין המזכים את העובד בפיצוי ובמקרים קיצוניים אף בהחזרה לעבודה.
  יחד עם זאת, על מנת להשיב על השאלה נדרשים נתונים נוספים ובדיקת המסמכים הרלוונטים, לרבות תלושי שכר. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.