פיטורים סמוך לשנה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • יעל

  נשלח ע"ייעל 04:41, 18 בספטמבר 2015

  שלום, פיטרו אותי במהלך שהותי בחו"ל בחופשה. הפיטורים אריו בשל מחלוקת בנוגי לחופשה , אך החופשה אושרה. כעת המעביד טוען כי החופשה לא אושרה וכי ישלם לי פדיון ימי חופשה והודעה מוקדמת. 1. ברצוני לדעת האם יש פסיקה או חוק הנוגע לפיטורי עובד במהלך חופשתו. (קיבלתי מייל לחו"ל). האם זה חוקי? חשובלציין כי בוע שימוע כחוק לפני טיסתי במהלכו אף ביקשתי שלא לבשר לי על החלטת היברה במהלך שהותי בחול. 2. התחלתי לעבוד בחברה ב13.8.14 ומכתב הפיטורים התקבל ב23.7.15. מאחר ואני עובדת כמעט כשנה האם אני זכאית להבראה או פיצויים?. ראוי לציין כי על םי תרכי הנהלת חשבונות משכורתי הראשונה שולמה בתלוש ספטמבר, אך החברה אישרה את תחילת העסקתי ב13.8.14 כעובדת שעתית (14 שעות בשבוע, יומיים בשבוע)

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  08:33, 21 בספטמבר 2015

  בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות לאור ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: תלושי השכר, הפקדות פנסיוניות, הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה. ככלל, במקרה של פיטורים בסמוך לתום שנת עבודה, קיימת חזקה כי הפיטורים נעשו במטרה להתחמק מחובת תשלום פיצויי הפיטורים. נטל ההוכחה לסתור את החזקה הוא על המעסיק, אשר עליו להוכיח, באמצעות ראיות מהימנות, כי מניעים אחרים הביאו אותו לפטר את העובד.

  תגובה
 • 16:48, 21 בספטמבר 2015

  מה קשה להבין זו שיטה ידועה. אלא שגם עם שימוע לא היה עוזר. מעביד שלא רוצה לשלם פיצויים בגלל שנה יעשה כל דבר כולל לטעון שהחופשה לא אושרה. תמיד הכל בכתב. רוצה חופשה שלחי מייל עם תאריכים קבלי אישור מה שלא בכתב לא קיים. בהיסטורית העסקה יש סיפורים מסמרי שיער כולל מעביד שמתייעץ עם מנהלי מחלקות את מי לפטר בחברה ואחרי חודש מפטר גם אותם עצמם. מעביד שנמנע לתת הסכמי שכר מסודרים נאלץ להביא נהל משאבי אנוש וגם אותו מפטר לפני תום השנה! אין סוף טריקים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.