חברות בועד - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • עומר

  נשלח ע"יעומר 08:30, 27 באוקטובר 2013

  האם חבר מושב שלו עסקים חוזיים עם האגודה בה הוא חבר, יכול לשמש גם כחבר ועד האגודה החקלאית? והאם הדבר לא לוקה בניגוד אינטרסים?

  השב
 • 00:09, 30 באוקטובר 2013

  שלום רב!
  לגבי חבר ועד-ההנהלה, אשר יש לו קשר עסקי או תעסוקתי עם האגודה – נא ראו תשובה בפורום זה מיום 10/4/13, בנושא "חבר וועד הנהלה", עם ההפניות לתשובות שניתנו בתאריכים 27/2/13 ו-22/8/12. כל חבר-ועד אשר מתקיים דיון בעניינו בישיבת-הוועד – חייב להיעדר מהדיון, ובוודאי מן ההצבעה, כמפורט גם בתשובות הקודמות הנ"ל.
  עם זאת, גם אם עקרונית אין מניעה לכהונה של "בעל-חוזה" - יתכנו מקרים בהם היקף הקשר העסקי, אופיו או השלכותיו, עלולים ליצור ניגוד עניינים אשר קשה "לגשר" עליו, גם אם ועד-ההנהלה מתנהל ע"י חברים נוספים, המהווים בו רוב מספרי. מקרה כזה יצריך בחינה משפטית ע"י היועץ המשפטי של האגודה, או כל עו"ד הבקיא/ה בתחום, תוך מתן חוות-דעת מנומקת בכתב, לידיעת ציבור החברים. זאת – מבלי לשלול דרכי בקרה וביקורת נוספים, לרבות על דרך החלטות והוראות של האסיפה הכללית באגודה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.