תשלום מיסי יישוב באגודה שיתופית חקלאית - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • רון

  נשלח ע"ירון 15:00, 1 בינואר 2014

  האם האגודה השיתופית החקלאית יכולה לדרוש מיסי יישוב משוכר הגר (שוכר) ביחידת דיור הנמצאת בשטח האגודה השיתופית החקלאית???

  השב
 • 09:11, 3 בינואר 2014

  שלום רב!
  בית מושכר במושב – יכול שיהיה ( בין היתר ) "בית מקצועי", אשר הוקם במקורו בשטח ה"ציבורי" של האגודה החקלאית למגורי "עובד ציבור" של האגודה. שוכר המתגורר בבית כזה, חייב בתשלומי-חובה מוניציפאליים ובגין צריכת-מים בבית – ככל תושב אחר במושב. גם אם הבית המדובר נותר בשטח האגודה החקלאית, ואיננו בשטח נחלה או "הרחבה-למגורים" – אין בכך כדי לשנות, מבחינה זו.

  שוכר - ככל תושב – זכאי לקבל פירוט והבהרה מכל גורם הדורש ממנו תשלום: מהם מרכיבי הסכום הנדרש, מהו ביסוסו של כל פריט וכיצד חושב. זאת – אף לפני תשלום, וככל שלא הובהרו דברים לגבי דרישה דומה קודמת.
  המונח "מיסי מושב" עלול להטעות, והוא אמור להתייחס למיסים מוניציפאליים המגיעים ל"וועד המקומי" של המושב, ולעתים גם לגבייה מרוכזת של ארנונה למועצה האזורית.

  כתוספת לנושא – נא לראות בתשובות מנהל-הפורום לשתי השאלות הקודמות, וכן לתשובות לשאלות מיום 28/8/13 ומיום 21/11/12 בפורום זה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.