אגודה שיתופית - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • הלל

  נשלח ע"יהלל 13:33, 2 בספטמבר 2012

  דבר ראשון תודה על התשובה המפורטת דבר שני : לא ענית על השאלה איפה אפשר למצוא באינטרנט מידע אודות הנהלים / סמכויות המזכירות ? אנחנו אגודה שיתופית ביישוב קהילתי שכפוף למועצה אזורית הלל

  השב
 • 17:03, 2 בספטמבר 2012

  שלום רב!
  ניהולו של יישוב כרוך בחובות דאגה למכלול של נושאים, עם אחריות בהקשר לכל אחד מהם, וביניהם בין היתר: ביטחון, בריאות, בטיחות מבנים, תחזוקת דרכים ומתקני-ציבור, כבאות, ועוד. הן מבחינת האחריות והנובע ממנה, והן במישורים של הפעלת סמכויות ומימוש זכויות - ניהולו של יישוב אינו יכול להתבצע על-פי מידע המאותר מהאינטרנט!
  מופנית שוב תשומת-הלב להמלצה שבתשובה הקודמת -להתקשרות עם יועץ משפטי "צמוד", לייעוץ שוטף.
  אם יישוב מעוט-אוכלוסין מתקשה לממן הסתייעות בשירותים מקצועיים - על ראשיו ומנהליו לפנות לעזרה מדריכה ותומכת של המועצה האזורית, החייבת ממילא כלפי כלל תושביה וכלפי גורמי-המשנה המוניציפאליים בתחומה.
  אין גם לשכוח, כי סמכויות "ועד מקומי" ביישוב נגזרות מאלה של המועצה האזורית, והן אף מוגבלות ומפוקחות על-ידיה, תוך תיאום מתחייב ושיתוף-פעולה הדדי.
  הדרכה ראשונית ו"תשתית" של הוראות מחייבות ומסמיכות, תוכל הנהלתו של יישוב לקבל מהמועצה האזורית, או מיועצה המשפטי של המועצה.
  בד-בבד מוצע להסתייע במועצה, לפחות בהדרכה, לנושא החשוב של הסדרת ביטוחים - לרבות ביטוחי צד שלישי, ביטוח מעסיקים, ביטוח מבנים וכיו"ב
  ( תקלה נפוצה אחת עלולה לגרום נזק גדול, אשר יישוב קטן יתקשה לעמוד בפיצויו, וחבל... ).

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.