פרסום פרוטוקולים - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • pini

  נשלח ע"יpini 20:09, 4 בפברואר 2014

  שלום. עיינתי באתר של משרד הפנים בחוק אגודות שיתופיות, לא ראיתי שם שיש חובה על חברי הוועד לפרסם פרוטוקולים מהישיבות איפה ניתן לראות זאת?

  השב
 • 23:52, 6 בפברואר 2014

  שלום רב!
  תקנה 37 של "תקנות האגודות השיתופיות ( רשויות האגודה )" קובעת, כי כל חבר באגודה שיתופית זכאי לעיין בספרי הפרטיכלים של מוסדות-האגודה, לרבות הפרטיכלים של ועד-ההנהלה, ועל האגודה לאפשר לחבר את העיון שביקש – תוך 7 ימים מיום שדרש זאת.
  הדעת נותנת, כי תקנה זו, שהיא בגדר חקיקת-משנה, כפופה לזכויות לפרטיות של חברים ובני-משפחותיהם, ככל שפרטיכל של ועד-ההנהלה כולל מידע, אשר גילויו יהווה פגיעה בפרטיות, בניגוד ל"חוק הגנת הפרטיות", שהוא בגדר חקיקה ראשית. חובת הגילוי של פרטיכל כאמור, מסוייגת במקרה כזה, ואיננה חלה על החלק החסוי.
  פרסום יזום של החלטות ועד-ההנהלה איננו בגדר חובה שבחיקוק, אך גם אם אין חובה כזו בתקנון האגודה - אין מניעה כי האסיפה הכללית תחייב בכך את ועד-ההנהלה, אף בהגבלות מוגדרות, אשר ממילא אין בהן כדי לפגוע בזכויות-העיון הנ"ל של החברים: הוראות תקנות חקיקת-המשנה גוברות על הוראות התקנון, וכן על החלטות אחרות של האסיפה הכללית.
  לנושא השאלה, מוסבת תשומת-הלב לתשובת מנהל-הפורום מיום 14/1/14, בכותרת "ועד ההנהלה".

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.