• 28 בספטמבר 2014

    תקופת כהונת ועד אגודה חקלאית

    1. מהו הדין לגבי תקופת ועד אגודה ומקומי - כשיש זהות פרסונאלית?
    2.ועד מקומי נבחר לחמש שנים וועד האגודה לפי תקנון?
    3. היכן ניתן למצוא חומר מקצועי על כך?

    28 בספטמבר 2014
  • 2 באוקטובר 2014

    תקופת כהונת ועד אגודה חקלאית

    שלום רב ,שנה טובה וגמר חתימה טובה!
    בראש תקנת-משנה 23(ד) של "תקנות האגודות השיתופיות ( רשויות האגודה )" נקבע מיתחם מקובל למשך כהונת ועד-ההנהלה באגודה : בין שנה לארבע שנים.
    עם זאת, הוספה שם פיסקה (3), לפיה: "באגודה שיתופית להתיישבות קהילתית ובכפר שיתופי – יכול שבתקנות האגודה תיקבע תקופת כהונה שלא תעלה על חמש שנים."
    כאשר ביישוב מכהן ועד-האגודה גם כ"ועד מקומי", לפי סעיף 91(א) של "צו המועצות המקומיות ( מועצות אזוריות )" – הכהונה המוניציפאלית "נגררת" אחר המינוי האגודתי, ונובעת ממנו. הן לפי לשון הסעיף בחיקוק והן מטעם מעשי-עקרוני – גוברת המיגבלה האגודתית, המשקפת את רצונם של האגודה וחבריה "לרענן" את המוסד המנהל ( הוועד ) בתום תקופה הקצרה מחמש שנים. חריג לעניין זה עשוי להיווצר רק על-ידי שינוי תקנון של אגודה-קהילתית או "כפר שיתופי", לפי פיסקה (3) המצוטטת לעיל.

    מרדכי שחם, עו"ד – מנהל הפורום

    2 באוקטובר 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?