הפליה על ידי חברי הוועד - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • שושנה

  נשלח ע"ישושנה 16:26, 18 בדצמבר 2015

  האגודה ביבול מנהלת את משק המים. לפני שלושה חודשים ארעה תקלה במי השפדן המוזרמים דרך מקורות. . כתוצאה מכך הוזרמו כמויות גדולות של מנגן לשטחי הגידול שלנו. הוועד בחר להודיע על כך רק לחלק מהחקלאים הפעילים. אותם חקלאים נקטו בפעולות מסויימות כדי למנוע נזק בגידול. אנחנו לא ידענו ונגרם לנו נזק רב. אשמח לקבל את תגובתכם

  השב
 • 11:47, 20 בדצמבר 2015

  שלום רב!
  פנייה לתגובה במקרה המתואר בשאלה, צריכה להיות מופנית, בראש וראשונה, לוועד-ההנהלה של אגודת-המושב, בשילוב דרישה לשיתוף-פעולה מול הגורמים המעורבים האחרים, לרבות ספק-המים. אם כבר נעשתה פנייה כזו – היה מקום לפרט בשאלה גם את תשובת האגודה, לרבות תגובתה וגירסתה מול הטענות העובדתיות שנכללו בשאלה.
  בהעדר פרטים על טענות האגודה ועל עמדתה, ועקב איזכור שמה בשאלה – אין מקום להתייחסות, בשלב זה, מעבר לאמור לעיל.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.