עדיפות תקנות אגודה מחמירות ביחס לתקנות אגודה מקילות - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • חיים

  נשלח ע"יחיים 13:46, 21 בנובמבר 2012

  שלום. אני מבקש להבין עקרונית האם תקנות אגודה כאשר הן מחמירות ביחס לתקנות אגודות שיתופיות הם הן גוברות על תקנות אגודות שיתופיות. לדוגמא, באם שינוי תקנון של האגודה מתבצע עפ"י השלבים בסעיף 7 בתקנות אגודות שיתופיות לרבות הצבעה השל 75% מהמצביעים ואילו תקנות האגודה קובעות כי בכל שינוי תקנון אגודה חייבים להצביע בעד התיקון 75% מכלל חברי האגודה . מה גובר על מה האם נדרדים 75% מהמצביעים כפי שקובע תקנון האגודה או 75% מהמצביעים כפי שקובע סעיף 7 בתקנות האגודות השיתופיות. תודה רבה . חיים

  השב
 • 20:42, 21 בנובמבר 2012

  שלום רב!
  בעוד סדרי האסיפה הכללית, בכללם, נדונים ב"תקנות האגודות השיתופיות ( רשויות האגודה )" - הנושא המיוחד של שינוי בתקנון-האגודה נדון ב"תקנות האגודות השיתופיות (ייסוד ), תשל"ו-1976". תקנת-משנה7(ב)שם מפרטת תנאים להחלטת-תיקון-תקנון באסיפה הכללית, ןפיסקה (2) מתייחסת לרוב הדרוש לכך: "הצביע בעד התיקון רוב של שלושה רבעים מהמצביעים, מלבד אם נקבע בתקנות האגודה רוב גדול יותר" - התשובה לשאלה מצוייה בסיפא שבציטוט כאן.
  תשובה זו מתווספת לתשובות קודמות שניתנו לגבי האגודה המדוברת ותקנונה - תשובות הנותרות בעינן.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.