תקציב באגודה שיתופית - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • אריאל

  נשלח ע"יאריאל 07:09, 4 במרץ 2013

  שלום התקציב של האגודה לא אושר ע"י חברי האגודה באסיפה כללית, האם הועד צריך להתפטר וללכת לבחירות ועד חדש

  השב
 • 20:08, 4 במרץ 2013

  שלום רב!
  שאלה הנוגעת לסירוב האסיפה הכללית לאשר הצעת-תקציב, הועלתה בפורום זה ביום 27/1/13; תשומת-הלב מופנית לתשובת הח"מ מיום המחרת, ולתקנת-משנה 4(ה) של "תקנות האגודות השיתופיות – רשויות האגודה", המוסברת שם.
  יש לקוות כי במצב כזה יתעשת ועד-ההנהלה לגלות את הפתיחות, הגמישות והתבונה המעשית, כדי לגבש הצעת-תקציב מתוקנת, על-פי הערות מציבור החברים, במגמה לקבל את אישורה הדרוש של האסיפה הכללית.

  בשולי הדברים: מהשאלה הנוכחית עולה רמז למצב חמור יותר, בו קיים חשש למשבר-אמון בין הרוב המצביע באסיפה לבין ועד-ההנהלה. במצב כזה, גם חקירה ע"י חוקר שימנה רשם-האגודות תתקשה להביא לפתרון: לפי תקנה 4(ה) הנ"ל, את ממצאי החקירה יש להביא בפני האסיפה הכללית, העלולה לעמוד בסירובה.
  עם התקווה כי אין זה המקרה כאן, יצויין כי גם בחינה יסודית של מצב משברי ואיתור פתרונות להשלכותיו, הינם במסגרת יכולותיהם של רשם האגודות וצוות עוזריו, בעזרת הידע והניסיון שבידיהם, ולפי הצורך – גם מכוח הסמכויות המתאימות שבידי הרשם.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.