כהונת יושב ראש ועד מוניציפלי - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • גבריאל

  נשלח ע"יגבריאל 14:50, 10 באפריל 2013

  יושב ראש הועד המקומי חייב סכומי כסף גדולים לארנונה לועד המקומי ולמועצה האזורית האם כהונתו חוקית או שעליו לפנות את מקומו והאם ראש המועצה צריך להתערב ולהורות לו לפנות את מקומו

  השב
 • 00:33, 11 באפריל 2013

  שלום!
  לפי סעיף 106 של "צו המועצות המקומיות ( מועצות אזוריות ), תשי"ח-1958", בין הפסולים לכהונה בוועד המקומי ביישוב – גם "מי שחייב חוב סופי בשל ארנונה לוועד המקומי בעד שישה חודשים, ולא שילם אותו ממועד התשלום של חלקו האחרון של החוב ובמשך תקופה העולה על שנה."
  בסעיף 106א של אותו צו הוטלו חובות-ביצוע על גזבר הוועד המקומי ועל ראש המועצה האזורית, כדי להבטיח את אכיפת ההוראה.

  חזקה על ראש רשות מקומית כי אם צבר חוב ארנונה בהיקף ולתקופה כאמור – נבע הדבר מקשיים כלכליים, ולא עקב סרבנות לשמה; הוראות הדין הנזכרות לעיל, כוללות התראה מתאימה, כדי לאפשר לנבחר הציבור להסדיר את חובו, ולמנוע בכך את התוצאה של פקיעת הכהונה.
  עם זאת, יש מקום לבקרה ולביקורת במישור המינהלי ובמישור הציבורי, לגבי שאלת המאמצים והצעדים אשר נעשו ונעשים מצד הוועד המקומי ומצד המועצה האזורית, לגביית החוב המדובר, גם אם איננו מגיע לתקופות האמורות בסעיפי הצו הנ"ל, קל-וחומר אם הגיע לדרגת חומרה שכזו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.