סכום מקסימלי של דמי חבר - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • בן

  נשלח ע"יבן 10:57, 16 באוגוסט 2012

  האם ישנו סכום מקסימלי של דמי חבר שמושב יכול לגבות או שהועד יכול להחילט כרצונו?

  השב
 • 13:15, 16 באוגוסט 2012

  דמי-חבר באגודה השיתופית מיועדים למימון ולכיסוי הוצאות ניהולה של האגודה, בתוספת מקדם-ביטחון סביר - לגבי הוצאות בלתי-צפויות. כבר בכך מסגרת כללית, המגבילה ניסיון שרירותי לחייב חברים בתשלום חריג בנושא. עם זאת, עשויות להיכלל בתקנון-האגודה הוראות מתאימות ומפורשות, לכיסוי פריטי-הוצאה נוספים.
  כל העלאה ריאלית בשיעור הקיים של דמי-חבר באגודה, חייבת להיות מבוססת ומנומקת ע"י ועד-ההנהלה, וכן להתאשר בהחלטה כדין של האסיפה הכללית. כמובן, אין מקום לחרוג בנושא מאותן הוראות של תקנון-האגודה, הנוגעות לדמי-חבר בפרט, ולחיובים כספיים שניתן להטיל על חברים - בכלל.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.