פירוק יחיד מאגודה שיתופית - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • מירי חזן

  נשלח ע"ימירי חזן 08:52, 21 באפריל 2013

  אני ועוד בעליי משקים כ5 משפחות רוצים להיתפרק מהאגודה השיתופית במושב כולנו בעליי נחלות השאלה אם זה אפשרי ןאם זה יפגע בזכויות שלנו כנחלה ואייך עושים זאת קצה נפשינו מהחמולות אנחנו צד שניפגע וניזוק ומשלם וגם רשם אגודות בירושלים אדיש לחוסר חוקיות שיש בישוב

  השב
 • 23:38, 23 באפריל 2013

  שלום רב!
  מול "חוסר חוקיות" במעשים או במחדלים מצד האגודה או מצד מוסד ממוסדותיה – מקובל, רצוי וראוי לפנות לעו"ד, לייעוץ וכן לפעולה משפטית לפי הצורך, תוך הפעלת התבונה המעשית .
  כאשר המציאות במושב פוגעת במספר בעלי-משקים( כאן - 5 משפחות ), קל עוד יותר להתגייס לשיתוף-פעולה ולמימון שכר של עו"ד; צעדים משפטיים גם מקבלים אזי משנה-תוקף בעיני כל רשות אליה תיעשה הפנייה המשפטית-המקצועית.

  אף שכל חבר-אגודה חופשי להשתחרר מחברותו בה – ספק אם תהיה לו בכך תועלת, ויש להניח כי המציאות הקיימת תוחמר אזי עוד יותר, לרבות מבחינות חברתיות, הנוגעות לכל בני-המשפחה.
  כמו-כן, מצב הזכויות של כל משפחה בנחלתה, ובמושב בכלל, עלול להיפגע ממשית, במקרה של ניתוק קשר-החברות עם אגודת-המושב החקלאית, אשר שום תאגיד-מתחרה אינו יכול להחליפה בתחום משבצת-המושב כולה.
  מעמד וזכויות של חבר באגודה מהווים בסיס משפטי ומעשי לתביעות ולטענות, וכל "התפרקות" מהאגודה עלולה להיות "התפרקות" מ"נשק" משפטי, וחבל.

  גם אם מצבו של מיעוט במושב אינו קל – אין להתייאש מהמציאות הקיימת בישראל של שנות האלפיים, ומן האפשרויות של הגנה ושל תביעה, גם יחד, אשר אותן יוכל להציע ו"להוביל" כל עורך-דין הבקי בתחום המושבי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.