שאלה דחופה: ויזת R-1 ואובדן מקום עבודה - פורום ויזה לארה"ב ואזרחות אמריקאית

שאלה חדשה
 • סטיב

  נשלח ע"יסטיב 04:00, 24 באוקטובר 2013

  שלום רב, אני חי בארה"ב על ויזת R-1. כעת איבדתי את מקום העבודה בארה"ב, כך שהמעסיק שכתוב בויזה אינו מעסיק אותי עוד. בעוד חודשיים אצטרך לעזוב את מקום העבודה וכעת אני מוגדר לפי מקום בעבודה כאורח זמני, ולא כעובד. האם תנאי ההעסקה לפי ההגירה התבטלו ועליי לעזוב את ארה"ב? מאחר שאינני עובד של המקום אלא רק אורח זמני לחודשיים נוספים בלבד? האם עליי לחזור לישראל בכדי לחפש מקום עבודה אחר ולבקש ויזת R-1 מחדש? תודה רבה! סטיב

  השב
 • 09:47, 24 באוקטובר 2013

  Hi Steve, Thank you for your email. If I am understanding you correctly, you are saying that you are going to no longer work for your employer in the coming months. Since you currently have R-1 status, this means that you are only approved by the US Government to work for that specifici employer named in your R-1 application. Therefore, as soon as you are no longer employer by that specific employer, you are technically out of status. The only way to resolve the issue is to submit a new application with a different employer. If you want to do this in the US, then you must submit the application before you are out of status. Otherwise, you will need to leave the US and complete the application from your residence abroad. I hope this helps.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אלכס ברוש

מנהל הפורום: עו"ד אלכס ברוש

בוגר תואר ראשון במשפטים מהמרכז הבינתחומי בהרצליה. עו”ד ברוש מתמחה בהגירה לארה"ב, אזרחות אמריקאית, גר
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

ישראלים רבים מעוניינים לנסוע לארה"ב לטיול, לצרכי עבודה או הגירה. כל אזרח ישראלי זקוק לוויזה על מנת שיוכל להיכנס לשטחי ארה"ב. הפורום מיועד לכל מי שמתעניין לגבי ארה"ב, נתקל בקשיים עם הבירוקרטיה האמריקאית או שקיבל סירוב בקבלת ויזה או אזרחות אמריקאית וכו'. זה המקום לשאול את כל השאלות בתחום.