טענות לגבי חווד בטרם מתכנסת וועדה - פורום נזקי גוף ופיצויים

שאלה חדשה
 • גיל

  נשלח ע"יגיל 16:06, 10 בנובמבר 2015

  אני עוזר לבן משפחה: במהלך הליך משפטי שנפתח כנגד טענת התיישנות שטענה קרן פנסיה קטנה, הקרן קיבלה את חוות הדעת הרפואית בה נטען כי העמית לא יכל לטפל בענייניו ומהטעם של אי יכולת לטפל הקרן הסירה ההתיישנות. אציין כי לגבי חוות הדעת הנ"ל ישנה היסטוריה למול הקרן: לפני ההליך המשפטי המפורט לעיל הקרן קיבלה את חווד ובה הטענה לאי יכולת לטפל. אלא שלאחר שלמען הזהירות הוגשה תביעה להסרת ההתיישנות- הקרן חזרה בה הציגה כביכול חווד כלל לא נמסרה לה לפני ההליך המשפטי ווטענה שיש לפסול לחלוטין את חווד במלואה. אך בהמשך ההליך הקרן שוב קבלה ואשרה את חווד ובה הטענה לאי יכולת לטפל, בגין כך ההליך נמחק והקרן טענה שתטפל בתביעה לנכות. מאחר וחווד זו היא שתעמוד בפני הוועדה הרפואית (מודגש שנקבע בחווד זו גם עניין המחלה עצמה ואי כושר עבודה ונכות רפואית) רציתי לשאול, האם לאור התנהלות הקרן לגבי חווד יש מה לטעון לגבי חוות הדעת בטרם מתכנסת הוועדה. למשל האם כדאי לטעון כי לאור ההיסטוריה והתנהלות הקרן בחוסר תום לב עם חווד - הקרן מנועה מראש מלפסול את חווד? ו/או או מנועה מראש מלסתור את הקביעות השונות בחווד? האם חשוב לטעון לפני התכנסות הועדה דבר מה לגבי חווד נוכח כל שפורט לעיל? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  05:29, 16 בנובמבר 2015

  אני לא מכיר את הפרטים, אבל אני מניח שאם הקרן כתבה שהיא מקבלת את חוות הדעת, הרי היא מתייחסת אליה. היא יכולה להסכים איתה או לא להסכים איתה, אבל היא חייבת להתייחס אליה. אני לא חושב שבנקודה הזו אתה יכול להכריח אותה לקבל את מה שכתוב בה כאילו הוא נכון ואין לערער עליו. אני חושב שתצטרך להופיע בפני הועדה, אולי גם מי שנתן את חוות הדעת ולהגן עליה.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה 6 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הדין
למידע נוסף

077-2304188 חיוג
הודעה

בפורום תוכלו לקבל ייעוץ ראשוני בכל הקשור לזכויותיכם הרפואיות והכספיות לפיצוי בגין נזק גופני שנגרם כתוצאה מתאונה, מחלה, רשלנות רפואית, תאונה בעבודה, תאונת דרכים ותאונה במקום ציבורי. בנוסף ניתן להתייעץ בכל הנוגע לזכויותיכם הנובעות מפוליסות ביטוח חיים, אובדן כושר עבודה, פנסיה, בריאות, תאונות אישיות וכו'.