לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אלמוני

החלטות קרן פנסיה איך לפעול כנגדן

לקרן פנסיה הוגשה בקשה לקביעת נכות אכע+ נכות סיעודית , בנוסף נתבקש לקבוע את הנכויות לצמיתות. אלא שהקרן העבירה החלטה שבה היא קבעה: 1. נכות אכע לתק' עתידית של חצי שנה בלבד קדימה. ודרשה מסמכים נוספים 2. הקרן קבעה נכות אכע בלבד. וזאת מבלי להתייחס כלל לנכות הסיעודית חרף שטרם מתן החלטה הקרן דרשה מהעמית מסמכים ספציפיים בנושא הסיעודי ואלו סופקו לה. אציין שכל החלטות הקרן אינן מנומקות בכלל.פשוט העבירה קביעות בלבד. השאלות: 1. ידוע לי כי בד"כ קובעים ל3/4 שנים קדימה. ופה מדובר בחולה כרוני מזה מעל 10 שנים ללא צפי להחלמה- כאשר בחווד שבידי הקרן יש קביעה כי מדובר במחלה לכל החיים ובאכע לכל החיים. לפיכך האם הקרן במקרה זה רשאית לקבוע נכות רק לחצי שנה קדימה. 2. מה צריך לעשות על מנת שלא לוותר לקרן בנושא הסיעודי. האם חובה להגיש ערעור בבית דין לעב' או שמספיק לפנות לפניות הציבור של הקרן? איך צריך לפעול בעניין?

אמיר שושני

מותר לקרן לקבוע נכות לחצי שנה קדימה גם אם לדעת המבוטח מדובר על נכות צמיתה. ניתן לערער על זה גם בערעור פנימי שציינת וגם לבית הדין. אני הייתי, במקרה הזה, הולך על ערעור פנימי, על פי הנוהל שלהם כי בבית הדין ידחו לך את הערעור.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום נזקי גוף ופיצויים