החלטות קרן פנסיה איך לפעול כנגדן - פורום נזקי גוף ופיצויים

שאלה חדשה
 • אלמוני

  נשלח ע"יאלמוני 08:10, 26 ביולי 2016

  לקרן פנסיה הוגשה בקשה לקביעת נכות אכע+ נכות סיעודית , בנוסף נתבקש לקבוע את הנכויות לצמיתות. אלא שהקרן העבירה החלטה שבה היא קבעה: 1. נכות אכע לתק' עתידית של חצי שנה בלבד קדימה. ודרשה מסמכים נוספים 2. הקרן קבעה נכות אכע בלבד. וזאת מבלי להתייחס כלל לנכות הסיעודית חרף שטרם מתן החלטה הקרן דרשה מהעמית מסמכים ספציפיים בנושא הסיעודי ואלו סופקו לה. אציין שכל החלטות הקרן אינן מנומקות בכלל.פשוט העבירה קביעות בלבד. השאלות: 1. ידוע לי כי בד"כ קובעים ל3/4 שנים קדימה. ופה מדובר בחולה כרוני מזה מעל 10 שנים ללא צפי להחלמה- כאשר בחווד שבידי הקרן יש קביעה כי מדובר במחלה לכל החיים ובאכע לכל החיים. לפיכך האם הקרן במקרה זה רשאית לקבוע נכות רק לחצי שנה קדימה. 2. מה צריך לעשות על מנת שלא לוותר לקרן בנושא הסיעודי. האם חובה להגיש ערעור בבית דין לעב' או שמספיק לפנות לפניות הציבור של הקרן? איך צריך לפעול בעניין?

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  06:51, 3 באוגוסט 2016

  מותר לקרן לקבוע נכות לחצי שנה קדימה גם אם לדעת המבוטח מדובר על נכות צמיתה.
  ניתן לערער על זה גם בערעור פנימי שציינת וגם לבית הדין. אני הייתי, במקרה הזה, הולך על ערעור פנימי, על פי הנוהל שלהם כי בבית הדין ידחו לך את הערעור.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה 6 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הדין
למידע נוסף

077-2304188 חיוג
הודעה

בפורום תוכלו לקבל ייעוץ ראשוני בכל הקשור לזכויותיכם הרפואיות והכספיות לפיצוי בגין נזק גופני שנגרם כתוצאה מתאונה, מחלה, רשלנות רפואית, תאונה בעבודה, תאונת דרכים ותאונה במקום ציבורי. בנוסף ניתן להתייעץ בכל הנוגע לזכויותיכם הנובעות מפוליסות ביטוח חיים, אובדן כושר עבודה, פנסיה, בריאות, תאונות אישיות וכו'.