פורום תאונות אישיות

שאלה חדשה

פוליסת ביטוח תאונות אישיות הינה פוליסה נפוצה ביותר, הנמכרת כמעט על ידי כל חברות הביטוח בארץ.

מטרתה של פוליסה זו הינה להקנות פיצוי בגין נזקים (המוגדרים בפוליסה) שהינם כתוצאה מתאונה.

ניתן למצוא פוליסות תאונות אישיות כפוליסה הנמכרת בפני עצמה או ככיסוי נוסף (לדוגמא במסגרת פוליסה אלמנטרית של בית עסק) ואף כפוליסה קולקטיבית של מוסדות וגופים שונים. 

לרוב, פוליסת תאונות אישיות כוללת כיסוי לנכות צמיתה עקב תאונה אישפוז עקב תאונה, סיעוד עקב תאונה, אובדן כושר עקב תאונה וכוויות עקב תאונה.

בניגוד לפוליסות אחרות, ניתן לרכוש מספר פוליסות מסוג תאונות אישיות, באותה חברת ביטוח או במספר חברות ביטוח.

פוליסות תאונות אישיות הינה פוליסה שנמכרת כיום במיוחד למשפחות וילדים – להבטיח תמורת פרמיה קטנה (יחסית) פיצוי במקרה של תאונה.

פורום זה מטרתו ליתן מענה לשאלות שלכם בכל הקשור בפוליסות מסוג זה, לרבות: ביחס לנכות צמיתה, הגדרת תאונה, אובדן כושר עבודה, פיצוי בגין אישפוז ועוד. 

• תביעת פוליסת ביטוח על נכות זמנית

שלום אני נפצעתי בברך בעקבות תאונת עבודה שהייתה לי קיבלתי 3 חודשים דמי פגיעה מביטוח לאומי...

• מנהל הפורום:עו"ד נמרוד ברקוביץ

אור שלום, בפתח תשובתי אבקש להסביר כי על מנת להשיב לך בצורה מדויקת - עלי לעיין בפוליסה שלך ולראות מהם הכיסויים הספציפיים הקיימים בה. באופן כללי, פוליסות תאונות אישיות לתשובה המלאה...

א אור 02:14, 30 בספטמבר 2016
    02:14, 30 בספטמבר 2016
  • עילה לתביעת שוכרת שנפלה בפתח דירת קרקע

אני משכירה דירת קרקע 4 שנים לאותה השוכרת. בכניסה לדירה יש 3 מדרגות והדיירת נתקלה באחת המדרגות...

שלום, אציין כי הפורום בו נשאלה השאלה הינו "תאונות אישיות" - תביעות של מבוטח כנגד חברת ביטוח שלו במסגרת פוליסות תאונות אישיות. שאלתך נוגעת למערכת היחסים בין לתשובה המלאה...

א אביעד 11:47, 31 באוגוסט 2016
    11:47, 31 באוגוסט 2016
  • טיסה לחו"ל בזמן חופשת מחלה

שברתי את היד ואני בחופשת מחלה של חודש. האם בחודש הזה אני יכול לטוס לחו"ל?

רמי שלום, בהתאם למרבית הפוליסות הבחינה האם המבוטח נמצא באובדן כושר עבודה הינה מהפן הרפואי, כלומר האם יש הצדקה רפואית להיות המבוטח באובדן כושר עבודה. בנוסף, יש דרישה לתשובה המלאה...

ר רמי 11:19, 25 ביולי 2016
    11:19, 25 ביולי 2016
  • פוליסת ביטוח תאונות אישיות - איך יחשבו את הפיצוי שלי?

נפצעתי במקום העבודה וקיבלתי 10% (מייצג את עצמי) בועדה רפואית על פגיעה בכתף ובאצבע. איך יחשבו...

משה שלום, אני כמובן איני יודע איזו פוליסה יש ברשותך, ולפיכך איני יודע מהם התנאים הקבועים בה. ראשית, יש לבדוק האם קביעת המוסד לביטוח לאומי לעניין שיעור הנכות הצמית לתשובה המלאה...

מ משה 10:10, 5 ביוני 2016
    10:10, 5 ביוני 2016
  • האם מקבלים פיצוי מפוליסת תאונות אישיות לאחר פיצוי רגיל של חברת ביטוח?

נפלתי ברחוב לפני כמה חודשים. כתבתי מכתב לחברת הביטוח ולאחר משא ומתן קצר קיבלתי פיצוי נאה. האם...

אלון שלום, בשאלתך לא ציינת איזה פיצוי קיבלת ומכח איזו פוליסה. בכל מקרה, באופן עקרוני - אין מניעה לקבל תגמולי ביטוח ממספר פוליסות תאונות אישיות , והכל כמובן בכפוף לתשובה המלאה...

א אלון 17:01, 30 במאי 2016
    17:01, 30 במאי 2016
  • ילד זרק אבן ופגע בראש של בני

שלום הבן שלי היה במסיבת יום הולדת וילד אחר זרק עליו אבן ופגע בו בראש. ירד המון המון דם מראשו של...

טליה שלום, בהתאם לתיאור בשאלה שלך - לא נראה לי כי קיימת מחלוקת כי בנך נפגע באירוע "תאונתי". כמו כן, לא ציינת בשאלתך באיזו פוליסה בה מבוטח בנך, ולפיכך אנ לתשובה המלאה...

ט טליה 12:09, 17 במאי 2016
    12:09, 17 במאי 2016
  • פיצוי בגין אישפוז מהיום ה-3 מחברת ביטוח

שלום רב, בפוליסת הביטוח מופיע פיצוי במקרה של אשפוז מהיום ה-3. לשאלתי אני מאושפז כבר מס׳ ימים...

איני יודע מהם התנאים וההגדרות הקיימות בפוליסה שלך. אולם, במרבית הפוליסות שאני מכיר הגדרת "אישפוז" כוללת דרישה כי האישפוז יהיה בבית חולים, ואף בחלק מהפוליסות א לתשובה המלאה...

מ מושיקו 13:52, 25 באפריל 2016
    13:52, 25 באפריל 2016
  • ניתוח לתיקון קרע גיד אכילס

שלום, האם ניתוח לתיקון קרע בגיד אכילס מקנה פיצוי כלשהו במידה ויש ביטוח תאונות אישיות של...

משה שלום, היות ואין בפני את הפוליסה הספציפית - תשובתי תהא כללית. בפוליסת תאונות אישיות - התנאי הראשון לקבלת פיצוי הינו קיומו של אירוע "תאונתי" כהגדרתו בפול לתשובה המלאה...

מ משה 00:35, 21 באפריל 2016
    00:35, 21 באפריל 2016
  • רכיבה על אופנוע שטח עם רישיון על קטנוע

שלום רב הבן שלי בן 18 יש לו רישיון על אופנוע ויש לחבר שלו אופנוע שטח שאיתו הוא רוכב בשטח של...

אביבה שלום, סבורני כי את קצת מתבלבלת בין ביטוח חובה לבין ביטוח תאונות אישיות. ביטוח חובה - קיימת חשיבות לסוג הרישיון שקיים לנוהג בכל הקשור לכיסוי הביטוחי. ביטוח לתשובה המלאה...

א אביבה 15:14, 11 באפריל 2016
    15:14, 11 באפריל 2016