חובות העזבון - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 07:23, 1 באוקטובר 2012

  לעו"ד גדות ביום 27.9.12 שאלתי אותך שאלה שכותרתה "חובות העסבון" ראה בבקשה שוב את שאלתי. בהמשך לתשובתך ברצוני לשאול: ככל שאין הסכמה בין הצדדים מה ניתן לעשות כבר עתה בזמן שההליך מתנהל (בקשה למתן צו קיום צוואה והתנגדות לצוואה). לענין סעיף 2 לתשובתך ההורים זכאים לקבלת מה שהוציאו בנוסף למה שמקבלים עפ"י הצוואה. ודרוש שבימ"ש יקבע זאת. כי זה צריך להתקזז מסך העזבון לפני חלוקתו ליתר הזוכים עפ"י הצוואה. 1) האם זוכה עפ"י צוואה יכול להגיש במסגרת הליך זה בקשה שיכירו בהוצאות כחובות של העזבון ושתינתן החלטה כבר עתה שיש להורים זכות לקבלת הסכום שהוציאו מהעזבון וכל זאת מבלי שימונה מנהל עזבון זמני? 2) האם בימ"ש יכול לדחות את בקשתם כי לא מונה מנהל עזבון זמני ובעצם לאלץ אותם למנות לצורך כך מנהל עזבון זמני למרות שהם לא רוצים להוציא הוצאה מיותרת זו? 3) והאם מספיק שתינתן החלטה של בימ"ש בבקשה כזו במסגרת ההליך או שהיא צריכה להינתן גם במסגרת פסה"ד הסופי שנותן תוקף לצוואה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:27, 11 באוקטובר 2012

  איני יכול לענות על שאלותיך במסגרת פורום זה. חסרות עובדות רבות ומסגרת המקום אינה מתאימה לפריסתן של עובדות רבות כל כך ולא למתן תשובה בנסיבות כאלו.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.